A A+ A++

Liczba wyświetleń: 157

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zażądał od reżimu Alaksandra Łukaszenki wydania mordercy polskiego żołnierza. Strona białoruska odpowiedziała już na polskie żądania.

W czwartek po południu Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł ugodzony nożem przy granicy polsko-białoruskiej żołnierz 1. Brygady Pancernej.

Strona polska zwróciła się do Mińska z żądaniami wydania naszym organom ścigania migranta, który dźgnął polskiego żołnierza. „Żądamy, aby władze białoruskie ustaliły tożsamość tego mordercy i wydały go polskim władzom w ramach toczonego już przez nasze Ministerstwo Sprawiedliwości śledztwa” – oświadczył Sikorski.

Rzecznik reżimu Alaksandra Łukaszenki zdążył już odpowiedzieć na polskie żądania. Mińska składa Polsce kondolencje, jednak migranta nam nie wyda. „Jednak kilka lat temu strona polska aktywnie i dość głośno zerwała współpracę z Białorusią w sferze egzekwowania prawa, zerwała kontakty w kwestiach pomocy prawnej i dialogu między komisarzami granicznymi. Wszystko to, podkreślam, zostało dokonane jednostronnie przez polskie kierownictwo” – powiedział rzecznik.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Interia.pl
Źródło: NCzas.info

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKiedy opadły maski
Następny artykułArkadiusz Milik nie zagra na Euro 2024. Dramat reprezentanta Polski