A A+ A++

Pomoc de minimis jest stosunkowo niewysokim wsparciem udzielanym przez państwo.  Łączna jej wartość dla jednego przedsiębiorcy nie może przekroczyć 300 tys. euro na przestrzeni 3 lat, by nie zakłócać konkurencji między przedsiębiorcami na unijnym wspólnym rynku. Co za tym idzie — kwota jednostkowej gwarancji zależna jest od wielkości pomocy de minimis, którą  przedsiębiorca już otrzymał w minionych trzech latach.  

Skorzystanie z gwarancji możliwe jest za pośrednictwem leasingodawcy, który podpisał z BGK umowę w tym zakresie. Obecnie to pięć firm: Millennium Leasing, mLeasing, Pekao Leasing, PKO Leasing oraz Santander Leasing.

Gwarancja de minimis nie jest dotacją pieniężną, ponieważ nie wiąże się z przekazaniem przedsiębiorcy środków finansowych. Dlatego też nie rodzi żadnych skutków podatkowych.

– Najważniejszą korzyścią leasingu z gwarancją de minimis jest rozszerzenie dostępności finansowania dla wielu przedsiębiorstw. Dodatkowo … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCHiQ błyszczy podczas Terra Wortmann Open
Następny artykułSpotkanie CASI w Hongkongu z udziałem specjalistów ds. zrównoważonego finansowania z 20 krajów azjatyckich