A A+ A++

Spotkanie ma na celu zachęcenie mieszkańców gminy Opoczno do udziału w bezpłatnych badaniach kolonoskopowych realizowanych przez Szpital im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej.

Spotkanie jest ukierunkowane na promocję zdrowego stylu życia, a treści prezentowane podczas prezentacji mają zachęcać do zdrowych postaw – będą promowane dobre nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczna.

Spotkanie poprowadzi kadra medyczna, m. in. lekarz gastrolog, psychodietetyk oraz dietetyk. W trakcie spotkania planuje się dystrybucję gadżetów i materiałów zachęcających mieszkańców do wykonania bezpłatnych badań w trosce o ich zdrowie. Podczas spotkania będzie możliwość zapisania się na kolonoskopię, a także wykonania badania składu masy ciała analizatorem z krótkim omówieniem wyników przez specjalistę. Ponadto można będzie skonsultować indywidualnie swój stan zdrowia.

 

PACJENCI, KTÓRZY ZDECYDUJĄ SIĘ NA UDZIAŁ W BADANIU W SZPITALU IM. ŚWIĘTEGO DUCHA W RAWIE MAZOWIECKIEJ, BĘDĄ MIELI ZAPEWNIONE ZNIECZULENIE, A TAKŻE ZWROT KOSZTÓW DOJAZDU DO SZPITALA.

Program profilaktyczny obejmuje osoby spełniające następujące kryteria:

  • Osoby w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego.

  • Osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego.

  • Osoby w wieku 25 – 49 lat z rodziny z zespołem Lyncha. W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z zespołem Lyncha z poradni genetycznej na podstawie spełnienia tzw. kryteriów amsterdamskich i ewentualnego badania genetycznego. W projekcie dopuszczalne jest finansowanie tylko pierwszego badania w tej grupie osób. Następne badania nadzorcze – powinny być finansowane z innych źródeł. Członkowie takiej rodziny powinny mieć powtarzane kolonoskopie nadzorcze co 2-3 lata, chyba, że badanie genetyczne wskaże, że u danej osoby nie ma mutacji genetycznych i że dana osoba może być zwolniona z wykonywania kontrolnych (nadzorczych) kolonoskopii.

  • Osoby w wieku 25-49 z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej (FAP). W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z FAP z poradni genetycznej. Niniejszy program finansuje tylko pierwsze badanie w tej grupie osób.

Zapisy realizowane są telefonicznie pod numerem 729 059 508, e-mailowo: [email protected] lub osobiście w biurze projektu w SP ZOZ Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 14.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. ZAPRASZAMY!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWniosek o areszt ws. wybuchu gazu w plebanii w Katowicach
Następny artykułIntel odzyskuje koronę. Xeon W9-3495X ustanawia nowe rekordy