A A+ A++

Gmina Miejska Mielec bierze udział w konkursie „Bezpieczny zaułek” w którym można uzyskać inteligentne rozwiązanie bezpieczeństwa dla miasta.

Zgłoszony projekt to: Mielec – ul. Rzeczna

Przez czas trwania konkursu opinia publiczna będzie miała możliwość głosowania na każdy zgłoszony obiekt. Głosowanie publiczności nie będzie miało decydującego wpływu na wybór zwycięzcy. Jury podejmując decyzję w sprawie wyłonienia zwycięzcy może posiłkować się wynikiem głosowania publicznego.

Nagrodą w konkursie jest dostosowane do potrzeb miasta inteligentne rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa (w tym dozoru wizyjnego) o maksymalnej wartości 23 000 złotych.

Projekt zakłada demontaż przestarzałej kamery obrotowej na ulicy Rzecznej, która jest zamontowana na kładce dla pieszych nad rzeką Wisłoką w Mielcu. Aktualny system monitoringu jest sprzętem eksploatowanym od 8 lat. Jego stan techniczny jest niedostateczny. Wizja i jakość obrazu jest słaba. Generuje to znaczne problemy w identyfikacji i rozwiązywaniu negatywnych zdarzeń, które występują na terenie Bulwarów Gryfitów Mieleckich oraz kładki dla pieszych. Potrzeba wymiany sprzętu jest podyktowana dodatkowo prośbami Rady Osiedla Kościuszki, która w licznych pismach argumentowała potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa w związku z natężeniem występowania negatywnych zjawisk na osiedlu.

Zwycięzca zostanie ogłoszony na stronie internetowej konkursu https://www.bezpiecznyzaulek.pl/ 26 kwietnia 2023 r.

Link do głosowania

e-leclerc-mielec

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRusza XXIX Edycja Czwartków Lekkoatletycznych
Następny artykułBp Jerzy Mazur: Miłosierdzie Boże jest najkrótsza drogą do świętości