Bezlitosny lider

Opublikowano 16 października 2020, autor: Piotr Piotrowski

Czarni Jelenin wygrali ósmy raz w sezonie i są samodzielnym liderem żarsko-żagańskiej klasy A. Tym razem nie dali szans Łużyczance Lipinki Łużyckie, pokonując ją aż 6:0.

Piłkarze z Jelenina długo nie mogli pokonać jednej z najsłabszych drużyn ligi. Ta sztuka udała się dopiero Kamilowi Sawickiemu, tuż przed przerwą. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Najpierw na 2:0 podwyższył Norbert Krakowski, a potem, w ciągu zaledwie sześciu minut Czarni zdobyli trzy kolejne gole i było po meczu. Goście ambitnie walczyli o jak najmniejszy wymiar kary i honorową bramkę. Do Jelenina Łużyczanka przyjechała „gołą jedenastką” mając problemy kadrowe, co bezwzględnie wykorzystali miejscowi. Po 10. kolejkach piłkarze z Lipinek mają tylko 3 punkty i są na przedostatnim miejscu w tabeli.  W zupełnie innych nastrojach są zawodnicy Czarnych, którzy w tym sezonie jeszcze nie przegrali.

– Mamy świetny, zgrany zespół. Jest coraz lepiej. Bardzo chcemy awansować, choć faworytów do awansu w lidze nie brakuje. Mocne są: Moczynianka, Sparta Miodnica i Granica Żarki Wielkie, więc walka będzie pasjonująca do końca ligi  – mówi prezes Czarnych, Jarosław Nieradka. – Mówiąc piłkarskim żargonem, wszystko w naszych nogach.

W 10. kolejce rywale drużyny z Jelenina wysoko wygrali swoje mecze. Druga w tabeli Moczynianka rozgromiła 8:1 drużynę z Tomaszowa a zajmująca trzecią lokatę Sparta Miodnica wygrała 8:2 z Czarnymi Przybymierz.

Czarni Jelenin – Łużyczanka Lipinki Łużyckie 6:0 (1:0)

bramki: Sawicki dwie (45. min +2, 65. min), Krakowski (49. min), Szach (59. min), Winiarski (60. min), S. Bogiel (82. min)

Czarni: Bieleszczuk (od 70. min Czura) – Krakowski, Lechowicz, Tylk, Znojek – Winiarski, Drozd, S. Bogiel, M. Bogiel – Szach, Sawicki (od 75. min Morek)

Łużyczanka: Kondycki – Jankowski, Rynkiewicz, Gąsior, Piotrowski, Adamowicz, Fibich, Strzeliński, Rutkowski, Zembik, Strzeliński, Baworowski