W meczu na szczycie hokejowej ekstraligi Tauron Re-Plast Unia Oświęcim przegrała w Krakowie z Comarch Cracovią 2:1.

„Pasy” powiększyły zatem przewagę w tabeli do czterech punktów, ale mają o jeden mecz rozegrany więcej.

Wynik otworzył nowotarżanin, grający w tym sezonie dla krakowskich „Pasów”. Patryk Wronka uderzył z pierwszego krążka z okolic bulika i Kevin Lindskoug musiał wyciągać krążek z siatki. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej tercji odpowiedzieli oświęcimianie.

Strzał Krystiana Dziubińskiego w kierunku bramki sprytnie przekierował Erik Ahopelto i mieliśmy remis. Druga tercja nie przyniosła goli. Obie drużyny nie potrafiły zrobić użytku z gry w liczebnych przewagach. Remisowy wynik długo się nie zmieniał.

Tak było aż do 55 minuty. Wówczas Vojtech Polak „na raty” pokonał oświęcimskiego golkipera. To był rozstrzygający cios. Biało-niebiescy w końcówce grali w liczebnej przewadze i bez bramkarza, ale wynik już się nie zmienił. TRzy punkty zostały pod Wawelem.

W najbliższy piątek rozegrana zostanie kolejna seria gier w polskiej ekstralidze. Wicemistrzowie Polski będą na własnym lodzie podejmowali GKS Tychy. Dojdzie zatem do rewanżu za grudniowy finał Pucharu Polski.

Wyniki XXXIX kolejki PHL:

Zagłębie Sosnowiec – Marma Ciarko STS Sanok 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

GKS Tychy – Tauron Podhale Nowy Targ 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 3:4 po rzutach karnych (1:1, 0:1, 2:1, 0:0 dogrywka, 3:4 karne)

Comarch Cracovia – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Wronka (Saur, Kapica) 8.46, 1:1 Ahopelto (Dziubiński, Padakin) 19.04, 2:1 Polak (Wronka) 55.01. Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni), Andrzej Nenko, Maciej Waluszek (liniowi). Kary: 8 i 8 minut.

Tauron Unia: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Denyskin, Cichy, Szczechura – Diukow, Jerofejevs, Padakin, Dziubiński, Ahopelto – Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Laakso, Prusak, Sołtys. Trener: Nik Zupancić.