A A+ A++

“Od 1 lipca polscy obywatele podróżujący do Chin na nie dłużej niż 15 dni nie będą potrzebowali wiz” – powiedział w Szanghaju Andrzej Duda. Prezydent wyraził zadowolenie z decyzji chińskiego rządu. Podkreślił, że ruch bezwizowy sprzyja budowaniu więzi międzyludzkich i turystyce.

W poniedziałek po spotkaniu przebywającego w Chinach prezydenta Andrzeja Dudy z przywódcą ChRL Xi Jinpingiem poinformowano, że rząd Chin zdecydował o jednostronnym zniesieniu wiz krótkoterminowych dla obywateli Polski.

W środę w Szanghaju prezydent Duda wskazywał, że “poniekąd z kwestiami gospodarczymi, ale nie tylko, bo także międzyludzkimi, związana jest jednostronna deklaracja, którą przedstawił prezydent Xi Jinping, mianowicie o ruchu bezwizowym dla Polaków”.

Duda podkreślił, że wiza nie będzie wymagana w przypadku podróży nie dłuższych niż 15 dni, a – jak ogłosiło ministerstwo spraw zagranicznych ChRL – nowe regulację będą obowiązywać od 1 lipca.

Bardzo się z tego cieszę. Dla mnie każdy ruch bezwizowy to oznaka pewnej wolności, zaufania, dobrych relacji pomiędzy państwami. Sprzyja budowaniu więzi międzyludzkich, sprzyja turystyce –
podkreślił Duda, zachęcając rodaków, by rozważyli przyjazd do Chin nie tylko w celach gospodarczych, ale i krajoznawczych.

We wtorek rzeczniczka chińskiego MSZ Mao Ning przekazała, że ruch bezwizowy dla obywateli Polski, umożliwiającej wjazd i pobyt na terytorium ChRL do 15 dni, będzie obowiązywał od 1 lipca bieżącego roku do końca 2025 roku.

Zobacz również:

Andrzej Duda w Chinach: Pekin ma nadzieję, że Polska odegra rolę w sporze z UE

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPromocyjne mistrzostwo świata. 75-calowy telewizor Samsung w historycznie niskiej cenie to idealny sprzęt nie tylko do oglądania Euro 2024, ale też gry na konsoli
Następny artykułPrzekazanie sztandaru Małopolskiemu Związkowi Żołnierzy Wojska Polskiego