A A+ A++

Batur Convertible to jeden z przystanków pożegnalnej trasy silnika W12 w wykonaniu Bentleya. Marka już poinformowała, że kultowy silnik zostanie zastąpiony hybrydowym V8. Zgodnie z zapowiedziami nowe V8 ma być mocniejsze niż W12 i zyskać miano najdynamiczniejszego i najszybciej reagującego silnika tej marki. Tymczasem w ostatnich miesiącach dowiedzieliśmy się, że Lamborghini i Aston Martin zostają przy silniku V12, Bugatti przy wolnossącym V16, a Ferrari nawet nazwało najnowszy model „12 cylindrów” i tym samym podkreśliło jak ważna i prestiżowa jest liczba tłoków w sportowym samochodzie.

Jeśli zatem chcemy kupić nowego limitowanego Bentleya z silnikiem W12 to chyba już za późno, bo można się spodziewać, że już dawno wszystkie 16 egzemplarzy Batura Convertible mają już przyklejone metki z nazwiskami przyszłych właścicieli. W przypadku Batura w wersji Coupe szczęśliwców było aż 18.

Czcigodny silnik W12 o mocy 750 KM i momencie 1000 Nm w modelu Batur Convertible współpracuje 8-biegowym dwusprzęgłowym automatem, a za jego brzmienie odpowiada tytanowy Akrapovič. Choć najczęściej (jeśli w ogóle) zobaczymy ten samochód na ulicach z otwartym dachem, za fotelami schowany jest miękki dach, który w 19 sekund może uchronić naszą jedwabną koszulę od deszczu. Producent zachęca do pers … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. Sprawdź, ile z nich podważył już w 2024 r.
Następny artykułNie zgłaszają się do pracy. Brakuje chętnych na oferty za 6 tys. zł na rękę