A A+ A++
fot. ZielonaNews.pl

Urząd miasta ogłosił przetarg na przebudowę al. Niepodległości od ul. Kupieckiej do pl. Bohaterów.


Remont części deptaka w Zielonej Górze. Prace ruszą za kilka miesięcy

O remoncie części deptaka prezydent Janusz Kubicki mówił już podczas prezentowania budżetu miejskiego (czytaj więcej: Remont ul. Niepodległości). Teraz ogłasza przetarg, ale prace budowlane ruszą nie wcześniej niż w 12-16 września 2022 roku. Przedmiot zamówienia obejmuje nie tylko wykonanie przebudowy, ale także opracowanie dokumentacji projektowej. Dokumentacja projektowa ma zostać wykonana w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.


Remont deptaka. Jak się zmieni al. Niepodległości?

Do wyremontowania będą znajdujące się tutaj płyty. – Wymienić chcemy płyty, które znajdują się w tej części – wyjaśniał jeszcze w 2021 roku prezydent. W planach jest jednak zachowanie podobnego układu, do tego który jest obecnie. W przetargu czytamy, że nawierzchnię komunikacji pieszej należy wykonać z płyt betonowych, podobnych do istniejących, w kolorach grafitowym i białym, o wymiarach 50,0×50,0 cm o grubości 10,0 cm. Układ płyt ma być tożsamy do istniejącego, z uwzględnieniem wypełnienia ubytków i dokonania korekt.

Remont deptaka to nie tylko wymiana chodnika

W ramach przedsięwzięcia obejmującego zagospodarowanie deptaka od ul. Kupieckiej do ul. Plac Bohaterów Westerplatte należy wykonać: wymianę nawierzchni, wymianę podbudowy nawierzchni, wymianę oświetlenia, wymianę małej architektury, montaż nowych elementów małej architektury, renowację pomników, pielęgnację zieleni wysokiej i wykonanie nowych nasadzeń, wykonanie nowych nasadzeń zieleni niskiej i okrywowej, wykonanie systemu automatycznego nawadniania roślinności;, modernizację instalacji sanitarnej i kanalizacyjnej, odnowienie fontann , modernizację instalacji elektrycznej z uwzględnieniem nowych szaf elektrycznych, wykonanie kanalizacji teletechnicznej, wykonanie odwodnienia. Jak czytamy w materiałach przetargowych przedsięwzięcie obejmuje obszar o powierzchni 8.020,0 m2. Teren objęty opracowaniem leży w obszarze otoczenia zabytku – zespołu urbanistycznego miasta Zielona Góra, wpisanego do rejestru zabytków

Wykonanie robót budowlanych ma się zakończyć w terminie 7 dni od dnia przekazania budowy (przekazanie budowy nastąpi nie wcześniej niż 12-16 września 2022). Magistrat na oferty czeka do 31 stycznia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPierwszy sparing lidera Ekstraklasy – jeszcze bez kapitana
Następny artykułHaaland powiedział za dużo! Żali się na Borussię. “Wcześniej o tym nie mówiłem”