Pogórze przegrało z LKS Bulowice 0:3. Klub z Gierałtowic ma nadal niewielką przewagę nad Sygnałem.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 59. minucie jeden z zawodników LKS Bulowice wrzucił piłkę z prawej strony. W polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Piłka trafiła pod nogi Łysonia. Po jego strzale przeleciała ona między nogami Leśniaka i wpadła do siatki.

W 77. minucie M. Handy doszedł do dośrodkowanej przez kolegę z drużyny piłki, wyprzedził bramkarza i uderzeniem głową z bliska podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W 80. minucie M. Handy otrzymał prostopadłe podanie, a potem wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

„O naszej porażce zdecydowały kuriozalne błędy” – powiedział Przemysław Gałuszka, grający trener Pogórza Gierałtowice.

„Do strzelenia przez nad drugiej bramki obie drużyny miały swoje sytuacje. Po niej graliśmy już spokojnie i kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

Niedziela 16 maja Pogórze Gierałtowice – LKS Bulowice 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Łysoń (59.), 0:2 M. Handy (77.), 0:3 M. Handy (80.)

Składy:
Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Zygmunt, Wójcik, Kocoń, Szostak, Hałat, Wysogląd, Maślanka, Frączek (46. Zając), Pietraszewski, Konefał (70. Gałuszka). Trener: Przemysław Gałuszka.

LKS Bulowice: Hrapkowicz, Lechowicz (65. Wysmołek), Sobala, Nowak, Łysoń (85. Jodłowski), Matusiak, M. Handy, S. Handy (46. Dzugaj), Wandzel, Surma, Michalak (80. Zwinczak). Trener: Piotr Sobala.