Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Sobotnie spotkanie na Elland Road lepiej rozpoczęła drużyna gości. Podopieczni Bruno Lage’a byli odważniejsi w swoich atakach i stwarzali sporo zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Illana Messliera. Doprowadziło to do objęcia prowadzenia przez Wolves już w 10. minucie meczu, dzięki trafieniu Koreańczyka Hee-Chan Hwanga. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:0.

Raphinha wściekły na arbitra. “Najlepsi sędziowie są w Premier League”

W drugiej odsłonie meczu było zdecydowanie więcej emocji. Drużyna gospodarzy rzuciła się zdecydowanie do odrabiania strat i przejęła inicjatywę na boisku. Niestety niedługo po przerwie doszło do wstrząsającej sytuacji z pomocnikiem Leeds – Raphinhą i obrońcą Wolves – Romainem Saissem w rolach głównych. Marokańczyk bardzo ostro zaatakował nogi Brazylijczyka, który uciekał mu z piłką. Noga faulowanego zawodnika wygięła się w nienaturalny sposób i wydawało się już, że skutki tego wejścia mogą być fatalne.

Sędzia nie dopatrzył się jednak w tym faulu konieczności pokazania Saissowi czerwonej kartki. Nie zdecydował się na konsultację z systemem VAR i wyciągnął tylko tą koloru żółtego. Raphinha niestety nie był w stanie kontynuować gry i po kilku minutach spędzonych z lekarzami opuścił boisko zmieniony przez Crysencio Summerville’a. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:1, a bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie gry Rodrigo z rzutu karnego.

Po zakończeniu spotkania Raphinha w dość dobitny sposób skomentował, co sądzi o pracy sędziego sobotniego meczu. Brazylijczyk zamieścił na Instagramie ujęcie faulu Saissa z podpisem “najlepsi sędziowie są w Premier League”. Na szczęście dla wszystkich kibiców Leeds zapewnił także, że obyło się tylko na strachu i nie odniósł żadnego groźnego urazu.