Przemyskie Niedźwiadki nie dały rady odrobić 6-punktowej straty z pierwszego finałowego meczu przed własną publicznością z AZS AWF Mickiewicz Katowice. Choć długimi fragmentami byli absolutnie równorzędnym rywalem dla Ślązaków, po raz drugi musieli uznać ich wyższość. Team Łukasza Szczypki jak najbardziej zasłużenie został mistrzem II-ligowych zmagań, do których we wrześniu ub.r. przystąpiły 63 drużyny. Tuż za ich plecami znalazł się charakterny zespół Daniela Puchalskiego. Brawo!
Bruno Chalicki (z piłką) zdobył ostatnie punkty dla Przemyskich Niedźwiadków w tym sezonie.

Przemyślanie chcieli odrobić straty, choć tak naprawdę wszystko co mieli wygrać w tym sezonie, wygrali. Ale charakter, wola walki i ambicja nie pozwoliły im spotkania w Katowicach odpuścić. To nie leży ani w ich naturze, ani sztabu szkoleniowego. Gospodarze mieli jednak spotkanie pod kontrolą. Jego przebieg był podobny do pojedynku w hali POSiR. Ćwiartka otwarcia była  bardzo równa, ale przemyślanom ledwie raz udało się posmakować prowadzenia. Zaraz na początku „trójkę” odpalił Bartosz Bal i było 2:3.  Wynik pierwszych 10 minut ustalił dwoma celnymi przymiarkami z linii rzutów wolnych najlepszy wśród przemyślan Łukasz Uberna.

II kwarta, a w zasadzie jej końcówka, była chyba newralgiczną dla losów całej batalii. Miejscowi szybko odskoczyli na 30:22, by po chwili, po akcji doświadczonego Marcina Salamonika, powiększyć przewagę – 34:25. Jeszcze w 18. min, kiedy trafił Ł. Uberna, katowiczanie nie mogli czuć się pewnie, bo wygrywali 41:33. Jednak finalny run 7:0 sprawił, że przed ostatnimi w tym sezonie 20 minutami margines mieli znaczny. Wygrywali 48:33. Przemyskie Niedźwiadki, mimo przeciwności, nie poddały się. Pierwsze 5 minut III ćwiartki były bardzo obiecujące. Do tego stopnia, że w 25. min, po punktach B. Bala, mieli rywala niemal na widelcu – 49:44. Ale powtarzał się scenariusz z pierwszego spotkania. Kiedy tylko przemyślanie nawiązywali kontakt, rywal uciekał. W 27. min nie pomylił się Łukasz Lewiński i wszystko wróciło do normy. Było 55:44. Po trafieniu zza łuku Karola Leszczyńskiego na 59 s przed ostatnią kwartą katowiczanie prowadzili 60:49. To sprawiło, że w finalnych 10 minutach mogli pozwolić sobie na kontrolę wydarzeń. Weszli w nie z przytupem, bo trafieniami Ł. Lewińskiego i Piotra Karpacza (64:51). Po sprawie było w 37. min – punkty M. Salamonika zamknęły kwestię wygranej w tym spotkaniu. Było wówczas 76:62. Ostatnie punkty dla Przemyskich Niedźwiadków w tym niezwykle udanym sezonie 2022 – 2023 zdobył Bruno Chalicki.
Warto dodać, że trzecim zespołem, który wywalczył awans do I ligi jest Sokół Marbo Międzychód, który pokonał Ciech Noteć Inowrocław w batalii o 3. miejsce w tym sezonie. Gratulujemy!

Ten mecz dla jednych był ostatnim w barwach Niedźwiadków Chemart Przemyśl. Dla drugich smakowaniem II-ligowych parkietów, bo w drugiej drużynie Przemyskich Niedźwiadków wrócą na nie w przyszłym sezonie. Dla innych „pożegnaniem” z tym poziomem rozgrywkowym, bo za niecałe cztery miesiące spróbują swoich sił szczebel wyżej. Absolutnie nie zamierzamy zdradzać szczegółów, ale wiadomo, że prace nad kształtem I-ligowej ekipy już się zaczęły. Wiadomo, że zespół zostanie wzmocniony ciekawymi zawodnikami. Wiadomo bowiem, że w sezonie 2023 – 2024 Przemyskie Niedźwiadki nie zamierzają być statystami na I-ligowych parkietach!

AZS AWF Mickiewicz Katowice – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 82:70 (22:21, 26:12, 12:18, 22:19)
Punkty: Ł. Lewiński 17, P. Karpacz 15, R. Krzymiński 12 (1×3), M. Salamonik 9 (1×3), J. Nowak 8, K. Leszczyński 6 (1×3), Ł. Kłaczek 5, S. Wojciechowski 5 (1×3), M. Mroczek 3 (1×3), M. Chudzik 2, P. Adamus 0, S. Tobiasz 0 (AZS); Ł. Uberna 22 (2×3), M. Puchalski 17 (2×3), B. Bal 8 (2×3), Sz. Janczak 7 (1×3), R. Serwański 7 (1×3), R. Kulikowski 4, J. Kucharski 3 (1×3), B. Chalicki 2, K. Complak 0, M. Kindlik 0, P. Lunguana 0, R. Skubiński 0 (N).
Sędziowali: Marek Ulewiński (Lublin) i Sebastian Kotowski (Warszawa). Widzów: 200.