A A+ A++

Wiaty przystankowe z zielonym dachami zamontowane w ubiegłym roku na placu przy Dworcu Wschodnim w Starachowicach zyskały dodatkowe ścianki. To pokłosie krytycznych uwag mieszkańców wobec braku ich funkcjonalności. 

Stare wiaty w ramach swojej konstrukcji miały dach i miejsca do siedzenia, nie posiadały żadnych ścian bocznych. W ramach rewitalizacji otoczenia Dworca Wschodniego zamontowano 8 nowych autobusowych przystanków. Konstrukcja nowoczesnej wiaty nie przypadła starachowiczanom do gustu ze względu na niespełnianie swojej funkcji. Mimo, że wiata otrzymała jedną przeszkloną ścianę, mieszkańcy uznali, że mimo wszystko są one niefunkcjonalne i nie będą chroniły przed deszczem czy wiatrem. 

Miasto zareagowało i ogłoszone zostało postępowanie na wybór firmy, która domontuje ścianę boczną do każdej z wiat. Postępowań było kilka. Ostatecznie udało się wyłonić wykonawcę. Firma ze Starachowic GRUPA PLENER Sp. z o.o. podjęła się zadania. Wynagrodzenie za realizację usługi brutto: 41 817,54 zł. Koszt jednej sztuki – 5.227,19 zł.

– Zgodnie z zawartą umową określającą zakres robót konstrukcja ścianki stanowi szkielet wykonany ze stalowych profili ocynkowanych, lakierowanych metodą proszkową w kolorze grafitowym. Wypełnienie konstrukcji ścianki szybami ze szkła hartowanego o grubości minimum 8,0 mm z naklejonym znakiem drogowym informacyjnym D15. Szyby powinny posiadać nadruk bezpieczeństwa ze wzorem geometrycznym – mówi rzecznik Urzędu Miejskiego Leszek Kowalski. 

8 wiat przystankowych z zielonym dachem kosztowało 278 285,04 zł plus 41 817,54 zł za dodatkowe ścianki, w sumie nieco ponad 320 tysięcy złotych. Zadanie zrealizowane z funduszy europejskich.

Reklama

Tak było:

Tak było w między czasie:

Tak jest:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCall of Duty ma trafić na konsole Nintendo. Microsoft podpisał umowę z japońskim producentem
Następny artykułLokale na sprzedaż Kraków – Oferty, porady, trendy