Naprzeciwko siebie stanęli Hubert Hurkacz i Jakub Mensik. Wydawało się, że pochodzący z Wrocławia zawodnik bez większych problemów pokona plasującego się na 142. miejscu w rankingu ATP tenisistę.

Jak się jednak okazało, był to bardzo wyrównany pojedynek, który rozstrzygnął się w pięciu setach. Po prawie trzech i pół godzinach gry ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił Polak, wygrywając mecz 6:7 (9-11), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3.

Już wiadomo, kto będzie kolejnym przeciwnikiem polskiego tenisisty podczas wielkoszlemowego turnieju. Naprzeciwko wrocławianina stanie Ugo Humbert. Przeciwnikiem 25-letniego Francuza w drugiej rundzie był Zhizhen Zhang. Plasujący się na 20. miejscu w rankingu ATP zawodnik wygrał mecz w czterech setach 6:2, 5:7, 6:1, 7:6 (7:3).

Należy zaznaczyć, że Francuz na swoim koncie ma cztery triumfy w turniejach singlowych. Podczas zeszłorocznej edycji Australian Open Humbert również brał udział w rywalizacji w trzeciej rundzie imprezy. Wtedy z wielkoszlemowego turnieju wyeliminował go Holger Rune.

Hubert Hurkacz vs Jakub Mensik: 6:7 (9-11), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3

Ugo Humbert vs Zhizhen Zhang: 6:2, 5:7, 6:1, 7:6 (7:3)