Udany start Mikołaja Walulika w 37 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kajakarstwie klasycznym w Poznaniu.

Mikołaj Walulik zajął piąte miejsce na prestiżowym dystansie K1 500 m. Pokonali go tylko kadrowicze, mistrzowie świata i Europy.

W miniony weekend Poznań był miejscem gdzie rozgrywano młodzieżowe MP. Były to ważne zawody w którym wystartowali praktycznie najlepsi młodzieżowcy w Polsce. Młodzieżowiec w kajakarstwie to zawodnik w przedziale wiekowym 19-23 lata. Mikołaj dopiero rozpoczyna swą karierę w tej kategorii. A konkurencja jest silna gdyż w tej kategorii Polacy to Mistrzowie Świata i Mistrzowie Europy.

Mikołaj wraz ze swym trenerem A. Siemionem przygotowywali się do startu na dwóch dystansach w K1 200 oraz w K1 500. Niestety bieg w K1 200 nie znalazł się w programie mistrzostw, co niektórych bardzo zdziwiło. Stąd też najbardziej prestiżowym wyścigiem był wyścig w K1 500 m. Wygrał go Wiktor Leszczyński młodzieżowy Mistrz Świata z Szeged w K4 500. Drugie miejsce zajął z kolei Piotr Murawski tegoroczny Mistrz Europy z Belgradu na dystansie K4 500. Kolejne miejsc trzecie i czwarte to również zawodnicy z mistrzowskiego startu w K4 500 w Belgradzie Wojciech Pilarz i Wojciech Tracz.

Mikołaj był piąty i to należy traktować jako duży sukces . Pierwszy start w nowej kategorii wiekowej. Pokonali go kajakarze z kadry – mistrzowie MŚ i ME , którzy są starsi i bardziej doświadczeni i od kilku lat trenują w kadrze Polski. Ale już niedługo to oni przejdą do kategorii seniorów i otworzy się duża szansa dla Mikołaja.

Pozytywnie ocenia start Mikołaja jego trener A. Siemion, który powiedział: „w tak mocnej konkurencji zakładaliśmy iż sukcesem będzie wynik w połowie stawki i tak się stało z czego jestem zadowolony”.