A A+ A++

Dzięki trafnym pytaniom audytora wewnętrznego, przedsiębiorstwo bez problemu zidentyfikuje ryzyka, na które jest narażone, a także może im zapobiegać. W sytuacjach kryzysowych audyt wewnętrzny pozwoli na szybsze i sprawniejsze wyjście z trudności.

Sytuacja związana z pandemią Covid i jej konsekwencje to od ponad roku główny temat portali informacyjnych. Opisywane są szerokie skutki społeczne, ekonomiczne, a także psychologiczne. Ogromna liczba konsekwencji wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorców, pracowników i kooperantów. Decydenci muszą zorganizować odpowiednie plany zarządzania sytuacją kryzysową i właściwie je zakomunikować wewnątrz własnej organizacji. Równie istotny jest tu też aspekt etyczny, który ma istotny wpływ na reputację organizacji zarówno wśród pracowników, klientów, jak i kontrahentów.

Zarządzanie ryzykiem

W tej bezprecedensowej sytuacji niezwykle ważną rolę powinien odgrywać audyt wewnętrzny. Dlaczego? Wprawdzie w odniesieniu do ryzyka związanego z pandemią, podobnie jak w przypadku wszystkich innych ryzyk, rolą audytu wewnętrznego nie jest zarządzanie tym ryzykiem. Podstawową rolą audytu wewnętrznego jest jednak zapewnienie pewności co do właściwego funkcjonowania ładu ko…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWodociągi znowu leją wodę
Następny artykułThermaltake rozszerza portfolio zasilaczy z serii GF1 o nowe wersje o mocy wyjściowej 1000 W oraz 1200 W