A A+ A++

Zarząd ATP podobno zatwierdził przywrócenie starej zasady, zgodnie z którą dzieci z piłkami muszą honorować prośby tenisistów o ręczniki między punktami. Przez wiele lat dyskusja na temat tego, czy wymiana ręczników między dziećmi z piłkami a graczami powinna mieć miejsce, była co najmniej kontrowersyjna ze względów higienicznych.

Ponadto pojawiły się kwestie dotyczące traktowania i praw dzieci z piłkami, a niektórzy z nich, którzy sumiennie wykonywali tę pracę w przeszłości, uważają ją za poniżającą i porównują ją do zniewolenia.

Jednak odkąd koronawirus pojawił się w 2020 roku, władze tenisowe poprawiły integralność roli dzieci z piłkami, ograniczając je tylko do odbierania piłek podczas meczów.

W związku z tym gracze zostali skierowani do dbania o własne ręczniki między punktami lub setami z obawy przed rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej, która zabiła miliony i zmusiła do tymczasowego zamknięcia trasy tenisowej cztery lata temu.

Nawet gdy na całym świecie powróciła normalność, zmieniona zasada pozostała w mocy, a gracze nieustannie sami wybierali i umieszczali ręczniki w wyznaczonych stacjach na boisku.

Ale to zmieni się ponownie po Mistrzostwach Wimbledonu w 2024 roku. Zgodnie z tweetem doświadczonego dziennikarza Jona Wertheima, jednym z punktów porządku obrad omówionych i uzgodnionych podczas spotkania zarządu ATP Tour było przywrócenie dodatkowej roli dla dzieci z piłkami.

„Uwaga dla przyszłych ballkids… Z ostatnich spotkań @atptour: „Zarząd zatwierdził zmianę zasad, aby zezwolić graczom na żądanie i wręczanie ręczników między punktami, jak to było w zwyczaju przed pandemią Covid-19. Wszystkie turnieje ATP muszą uwzględniać ten przepis. Ta zmiana zasad zacznie obowiązywać po Wimbledonie”

Będzie to oznaczać, że turnieje powrócą do czasów sprzed ery COVID, kiedy to dzieci z piłkami podawały zawodnikom ręczniki między punktami. Argumentem za przywróceniem tej zasady jest to, że pomoże ona również w mierzeniu czasu, ponieważ gracze przestrzegają systemu zegara strzałów.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWendy’s kontynuuje międzynarodową ekspansję i ogłasza plany wejścia na nowe rynki europejskie
Następny artykułWimbledon: Powrót Taylora Fritza