1. Stefanos Tsitsipas, Daniil Medvedev i Denis Shapovalov awansowali do drugiej rundy turnieju Halle.

Stefanos Tsitsipas – rozstawiony z numerem dwa – potrzebował 2 godziny i 22 minut, zanim ostatecznie zwyciężył Francuza Gregoire Barrere 6-7 (6), 6-4, 7-6 (3). Tsitsipas, zmierzał ku  porażce, gdy przegrywał jednym setem i  3-1 w drugim secie, ale ostatecznie zdołał się odbić i awansować do drugiej rundy, gdzie zagra z Nicolasem Jarry. Najlepszy rozstawiony zawodnik, Daniil Medvedev, który przegrał ubiegłoroczny finał, wygrał z amerykańskim kwalifikantem Marcosem Gironem 6-4, 6-3. Shapovalov pokonał Południowoafrykańczyka Lloyda Harrisa 7-6 (1), 6-4.