W drugiej rundzie w Doha (Katar) Andy Murray (Wielka Brytania, WC) pokonał 7:6(5), 2:6, 7:5 Alexandra Zvereva (Niemcy, 4). W pierwszym secie Niemiec miał 5:4 i serwis. W ostatniej odsłonie Brytyjczyk obronił kilka break-pointów. Kluczowe przełamanie zdobył przy 5:5. Jego kolejnym rywalem będzie Alexandre Muller (Francja, Q), który ograł 6:2, 6:4 Botica van de Zandschulpa (Holandia, 8).

Andriej Rublow (1) po obronieniu w ostatnim secie trzech piłek meczowych i odrobieniu breaka wygrał 1:6, 6:1, 7:6(6) z Tallonem Griekspoorem (Holandia). Christopher O’Connell (Australia) zwyciężył 3:6, 7:6(5), 6:4 z broniący tytułu Roberto Bautistą (Hiszpania, 5). Mecze wygrali również Daniił Miedwiediew (3), Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 7) czy Felix Auger-Aliassime (Kanada, 2).

Druga runda

Andriej Rublow (1) – Tallon Griekspoor (Holandia) 1:6, 6:1, 7:6(6)

Jiri Lehecka (Czechy) – Emil Ruusuvuori (Finlandia) 6:2, 7:6(2)

Alexandre Muller (Francja, Q) – Botic van de Zandschulp (Holandia, 8) 6:2, 6:4

Christopher O’Connell (Australia) – Roberto Bautista (Hiszpania, 5) 3:6, 7:6(5), 6:4

Daniił Miedwiediew (3) – Liam Broady (Wielka Brytania, Q) 6:4, 6:3

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 7) – Soonwoo Kwon (Korea Południowa) 6:3, 6:2

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 2) – Jason Kubler (Australia) 4:6, 6:1, 6:4