Koszykarki BC Polkowice sprawiły niesamowita niespodziankę wygrywając na wyjeździe w pierwszym meczu EuroCup Panathinaikos Ateny 67:64.

Polkowiczanki nie należały do faworytek tego spotkania mimo to pokazały niesamowity charakter i chęć walki o zwycięstwo. Początek meczu należał do gospodyń, które szybko objęły prowadzenie, ku zadowoleniu żywo reagujących kibiców. Jednak po kilku minutach stała się rzecz niesamowita. Polkowiczanki narzuciły swój rytm gry i waleczność na parkiecie. Zdobyły 18 punktów z rzędu i wyszły na 13-sto punktowe prowadzenie. To był kluczowy moment w tym spotkaniu. Po przerwie greczynki próbowały odrabiać straty. Końcówka była bardzo nerwowa. Gospodynie mogły doprowadzić do remisu ale na szczęście niecelny rzut w ostatnich sekundach Holmes sprawił, że to właśnie polkowiczanki ostatecznie mogły się cieszyć z wygranej w tym mecz 67:64.
Udany początek EuroCup napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Tym zwycięstwem polkowiczanki pokazały Europie, że będą liczącym się zespołem w tych rozgrywkach. Brawo !!!