A A+ A++

Liczba wyświetleń: 386

W poniedziałek 13 kwietnia w Czaplinku na Pomorzu Zachodnim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Do kościoła pełnego dzieci wbiegł pijany mężczyzna z nożem.

W poniedziałek po południu w czaplińskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w parafii Świętej Trójcy odprawiana była msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych. Ok. 17:45 Eucharystia została przerwana przez pijanego mężczyznę, który wtargnął do świątyni z nożem.

Po wejściu do kościoła mężczyzna miał zachowywać się agresywnie. Na sytuację natychmiast zareagowali dorośli wierni, którzy obezwładnili go i wezwali policję. Nikomu nic się nie stało.

– 40-latek w chwili zatrzymania nie był agresywny, był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, będą z nim prowadzone czynności procesowe – poinformowała oficer prasowy KPP w Drawsku Pomorskim aspirant Karolina Żych.

Choć mężczyzna został już zatrzymany przez policję, to w celu zapewnienia wiernym bezpieczeństwa, kościół zostanie objęty ochroną.

„W związku z dzisiejszym incydentem podczas nabożeństwa majowego informujemy, że po konsultacji z panią Burmistrz Katarzyną Szlońską-Getką, otrzymaliśmy zapewnienie, że dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w czasie nabożeństw i mszy świętych, duży kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, zostanie objęty dodatkową ochroną Straży Miejskiej” – czytamy na profilu społecznościowym parafii pw. Świętej Trójcy w Czaplinku.

„W szkole podstawowej przy ul. Wałeckiej z inicjatywy dyrektorki placówki Ewy Lemisz-Suskiej zapewniono opiekę psychologa szkolnego dla wszystkich zainteresowanych. Do dyspozycji dzieci i rodziców będzie także dostępny w tym czasie ksiądz katecheta Mariusz Witkowski” – czytamy dalej.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Gazeta.pl
Źródło: NCzas.info

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTerytorialsi zgubili karabin
Następny artykułDwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata