A A+ A++

Liczba wyświetleń: 397

W poniedziałek 13 kwietnia w Czaplinku na Pomorzu Zachodnim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Do kościoła pełnego dzieci wbiegł pijany mężczyzna z nożem.

W poniedziałek po południu w czaplińskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w parafii Świętej Trójcy odprawiana była msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych. Ok. 17:45 Eucharystia została przerwana przez pijanego mężczyznę, który wtargnął do świątyni z nożem.

Po wejściu do kościoła mężczyzna miał zachowywać się agresywnie. Na sytuację natychmiast zareagowali dorośli wierni, którzy obezwładnili go i wezwali policję. Nikomu nic się nie stało.

– 40-latek w chwili zatrzymania nie był agresywny, był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, będą z nim prowadzone czynności procesowe – poinformowała oficer prasowy KPP w Drawsku Pomorskim aspirant Karolina Żych.

Choć mężczyzna został już zatrzymany przez policję, to w celu zapewnienia wiernym bezpieczeństwa, kościół zostanie objęty ochroną.

„W związku z dzisiejszym incydentem podczas nabożeństwa majowego informujemy, że po konsultacji z panią Burmistrz Katarzyną Szlońską-Getką, otrzymaliśmy zapewnienie, że dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w czasie nabożeństw i mszy świętych, duży kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, zostanie objęty dodatkową ochroną Straży Miejskiej” – czytamy na profilu społecznościowym parafii pw. Świętej Trójcy w Czaplinku.

„W szkole podstawowej przy ul. Wałeckiej z inicjatywy dyrektorki placówki Ewy Lemisz-Suskiej zapewniono opiekę psychologa szkolnego dla wszystkich zainteresowanych. Do dyspozycji dzieci i rodziców będzie także dostępny w tym czasie ksiądz katecheta Mariusz Witkowski” – czytamy dalej.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Gazeta.pl
Źródło: NCzas.info

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTerytorialsi zgubili karabin
Następny artykułDwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata