A A+ A++

Jedni zakochali się w tańcu, drudzy w śpiewaniu, gimnastyce artystycznej czy teatrze. Jeszcze inni odnaleźli w sobie duszę artysty, malując obrazy, pisząc ikony, lepiąc w glinie, szydełkując albo robiąc na drutach czy składając modele. Wszyscy oni mieli dziś okazję pochwalić się swoimi talentami i osiągnięciami. W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się finał sezonu artystycznego, podczas którego grupy dziecięce, młodzieżowe i dla dorosłych pokazały nad czym pracowały przez ostatni rok.

Już od rana scenę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury wypełnili świdniccy artyści. Na początek w kilku choreografiach z baletu „Don Kichot” oraz do muzyki z serialu „Gra o tron” zaprezentował się Świdnicki Zespół Baletowy. Team, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie, na co dzień trenuje pod okiem Beaty Kamińskiej.

Po nim scenę zdominowała grup Zumba Kids prowadzona przez Aleksandrę Pietroń, a następnie grupy Tańca orientalnego pod opieką Joanny Dudek i Disco Dance, którego instruktorką jest Anna Wojnarska.

Przy głośnym dopingu rodziny i przyjaciół zatańczyła również grupa Hip Hop, której instruktorką jest Agnieszka Wąsik. Następnie dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia z ArtAkrobatyki, prowadzonych przez Piotra Bałabuszkę.

Po tańcu i gimnastyce artystycznej przyszedł czas, by świdniczanie pochwalili się innymi talentami. Dla zebranej w sali widowiskowej publiczności zaśpiewały dzieci uczęszczające do grupy Mania Śpiewania, która rozwija się pod okiem Ewy Kondrat. Z kolei w sali kameralnej miłośnicy teatru mieli okazję zobaczyć spektakl „Uczucia głodu” w wykonaniu Teatru Joke, który prowadzi Magdalena-Mazurek  Chlebuś.

Wszystkie występujące dziś grupy zostały nagrodzone głośnymi brawami. Otrzymały też pamiątkowe dyplomy z rąk Moniki Wójcik, p. o. dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, która podziękowała za rok wspólnej pracy i pochwaliła umiejętności artystów. Zwróciła też uwagę, jak członkowie poszczególnych grup dopingują się nawzajem i jaką atmosferę tworzą.

Wisienką na torcie finału sezonu artystycznego była wystawa przygotowana w Galerii „Za Szybą” MOK. Znalazły się w niej prace przygotowane przez uczestników grup: „Pod błękitną paletą” (instr. Renata Szuryga), Klub Modelarski „Taurus” (inst.. Andrzej Misiurski, Andrzej Galiński), „Ars Terra” (instr. Igor Kaznowski), Warsztaty Pisania Ikon (inst. Anna Syta), Plastyka Sensoryczna i Rękodzieło Artystyczne (instr. Małgorzata Strzelec), Malarstwo Sztalugowe (instr. Wioleta Maciejczyk), a także Szydełkowanie i Dzierganie na drutach (instr. Olga Brzoskowska). Wystawę można oglądać codziennie, do 16 czerwca, w godzinach pracy ośrodka.

finał sezonu artystycznego MOK w Świdniku Świdnik

Last modified: 8 czerwca, 2024

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułДевять из десяти пленных в России подвергаются пыткам – генпрокурор
Następny artykułEUROHOLD BULGARIA AD: EUBG_CONSOLIDATED_REPORT_Q4_2023