A A+ A++

Końcówka sierpnia to czas przygotowań do nowego roku szkolnego, koniec wakacji, powroty z urlopów i potrzeba mobilizacji przed nowymi wyzwaniami. Z tym czasem łączy się także kupowanie wyprawki, co wielu rodzicom potrafi popsuć humor w ostanie letnie dni. Co zrobić, aby kupowanie artykułów szkolnych nie było takie straszne? Warto je zaplanować.

Gdzie najtaniej kupić artykuły szkolne?

Zakup artykułów szkolnych to dla wielu osób spory problem logistyczny. Przede wszystkim dlatego, że w jednym momencie należy zrobić dosyć duże i drogie zakupy (w 2022 roku średnio wyprawka kosztowała ok. 1500 zł), które będą obejmować artykuły biurowe i akcesoria szkolne. Często szkoły decydują się same określać, co dziecko powinno mieć ze sobą w szkole. Kolejny problem to jakie produkty wybrać – te, których nie będzie szkoda, gdy dziecko je zniszczy, czy takie, które będą mu służyć latami. Postawienie na jakość to dodatkowe koszty, nie można także zapomnieć o tym, że dzieci często chcą produkty sygnowane ulubioną postacią z bajki, co jeszcze podbija cenę.

Warto także uwzględnić czas, jaki trzeba poświęcić na wybór artykułów w sklepie, nierzadko w obecności dziecka. Rozwiązaniem tych problemów mogą być zakupy internetowe. Pod adresem https://biurozakupy.pl/ można znaleźć wszystkie artykuły szkolne wielu marek. Dzięki takiej formie zakupów rodzice mogą łatwo zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zakupy nadal mogą odbywać się w towarzystwie dziecka, które może wybrać np. piórnik i plecak, a rodzic ma większą kontrolę nad tym, spośród jakich artykułów dziecko może wybierać niż w sklepie.

Ponieważ zakupy artykułów szkolnych zazwyczaj przypadają na koniec wakacji i robią je wszyscy, dobrym pomysłem może być umówienie się z pozostałymi rodzicami z klasy na zakup wszystkich artykułów za pośrednictwem jednego zamówienia. Dzięki temu odejdą koszty dostawy, a produkty będzie można zakupić po cenie hurtowej.

Wyprawka – czego nie może zabraknąć na liście?

Kompletowanie wyprawki może niekiedy stanowić problem, ponieważ robi się zakupy w imieniu innej, dużo młodszej osoby i nie do końca wiadomo, co faktycznie jest niezbędne. Przydatne mogą być listy wyprawkowe przygotowane przez szkoły oraz zaplanowanie zakupów.

Przybory, których z pewnością nie może zabraknąć to artykuły piśmiennicze (ołówki, kredki, długopisy, gumka, temperówka), piórnik, artykuły papiernicze (zeszyty, bloki), naklejki na zeszyty, plecak, śniadaniówka, bidon, worek na obuwie, odzież sportowa, artykuły do zajęć plastycznych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkafander do pełnego gryzienia. W więziennej celi pies zaatakował pozoranta
Następny artykułNajlepsze suszarki do prania do 2,5 tys. zł. Przegląd – luty 2023