Zawodniczkom VBW Arki nie udało się zrewanżować rywalkom się za poniesioną na początku listopada w Turcji porażkę 61:69. Gospodynie wyraźnie prowadziły do przerwy 43:27, ale fatalnie radziły sobie w trzeciej kwarcie, którą przegrały 6:25 i ostatecznie zeszły z parkietu pokonane 60:66.

Za tydzień w ostatnim grupowym spotkaniu gdynianki, które mają na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki, podejmą ekipę z Aradu.

VBW Arka Gdynia – OGM Ormanspor Ankara 60:66 (19:16, 24:11, 6:25, 11:14)

VBW Arka: Kristina Higgins 22, Marissa Kastanek 11, Nathalie Fontaine 8, Haley Górecki 6, Julia Niemojewska 5, Magdalena Szymkiewicz 3, Jasmine Thomas 3, Kamila Borkowska 2, Kamila Podgórna 0, Alicja Żytkowska 0.

Najwięcej punktów dla OGM Ormansporu: Riquna Williams 14, Damla Gezgin 14, Reshanda Gray 10, Banu Simsek 10 i Kubra Erat 10.

Koszykarze wrócili do kraju. Aleksander Balcerowski: To nasz wielki sukces. Wideo/Zbigniew Czyż/INTERIA.TV … czytaj dalej