A A+ A++
Reklama

Kultura krajów arabskich jest niezwykle ciekawa i wciąż dość tajemnicza dla mieszkańców Europy. Jej popularność ostatnio zauważalnie wzrosła, a co za tym idzie, literatura o tematyce arabskiej znacząco rozkwitła. W ostatnich latach książki związane z Bliskim Wschodem zyskują coraz bardziej na popularności.

Reklama

Wybraliśmy dla was 5 książek, które zainspirują do zapoznania się z islamską kulturą i odpowiedzą na wiele pytań, dotyczących religii muzułmańskiej i kultury arabskiej.

“Arabski książe”, Tanya Valko

Powieść polskiej autorki, która ukrywa się pod pseudonimem Tanya Valko, wiernie oddaje realia arabskiego świata. Cały cykl skupia się głównie na bogatych rodach, niemniej jednak pojawiają się tam również wątki o ludziach z niższych warstw społecznych. Pomimo tego, że przedstawiona opowieść jest fikcją literacką, autorka stara się umieszczać swoich bohaterów w realiach, które odpowiadają temu, co aktualnie dzieje się na Bliskim Wschodzie. W „Arabskim księciu” przeczytamy o arabskiej wiośnie, terroryzmie, stosunku do kobiet, religii. Nieczęsto można spotkać się z książką, która równie barwnie opisuje kulturę i jest jednocześnie tak wciągająca. Jeśli masz ochotę już dziś zanurzyć się w tajemniczej kulturze orientu, zajrzyj tutaj.

“Uciekłam z arabskiego burdelu”, Laila Shukri

Laila Shukri to kolejny fenomen w polskiej literaturze. Pod tym pseudonimem ukrywa się wybitna znawczyni kultury Wschodu, która od lat podróżuje po krajach arabskich i mieszka w nich. „Uciekłam z arabskiego burdelu” to najnowsza powieść Shukri, ukazała się pod koniec 2020 roku. Opowiada wstrząsającą historię o dziewczynie, która stała się żywym towarem. Ślepo zakochana Julia połyka przynętę. Udaje się na wycieczkę do Dubaju ze swoim ówczesnym partnerem, który z dnia na dzień sprzedaje ją handlarzom ludźmi. Dziewczyna trafia do arabskiego burdelu. W tej książce przeczytacie o najmroczniejszych tajemnicach świata arabskiego: handlu ludźmi, organami, obrzezaniu kobiet oraz seksualnych orgiach najbogatszych arabskich szejków.

“Tajemnice hoteli Dubaju”, Marcin Margielewski

Marcin Margielewski, dziennikarz i podróżnik, postanowił pokazać czytelnikom jak wygląda pilnie skrywana rzeczywistość w najbardziej luksusowych hotelach Dubaju. Pomógł mu w tym Samir – konsjerż pracujący w jednym z takich miejsc. Książka opowiada o przepychu, w jakim żyją szejkowie, wymyślnych, nielegalnych i bardzo często niemoralnych życzeniach gości najdroższych hoteli na świecie. Czy kiedykolwiek marzyliście o wakacjach w Dubaju? Chcielibyście spędzić kilka dni w ekskluzywnym hotelu? Reportaż Marcina Margielewskiego pozwoli wam chociaż przez chwilę poczuć tamtejszy klimat.

“Inna miłość szejka”, Artur Ligęska

Autentyczna, poruszająca historia Polaka, który za nieodwzajemnioną miłość do syna szejka został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. Książka bazuje na pamiętniku i wywiadzie, którego udzielił główny bohater. Czytelnik ma okazję przeczytać opartą na faktach opowieść o człowieku, który wskutek zrządzenia losu trafił do jednego z najgorszych więzień Bliskiego Wschodu. Niezwykle wciągająca literatura faktu, która otwiera oczy i pokazuje, że świat Wschodu nie jest tak kolorowy, jak można by się tego spodziewać. To, co z zewnątrz wydaje piękne, w środku może być zepsute i brudne. Lektura przestrzega również przed wyjazdem do innych krajów bez uprzedniej znajomości kultury oraz zachowania obywateli, co czasami może grozić nawet śmiercią.

“Tylko razem z córką”, Betty Mahmoody

Na koniec światowy bestseller ostatnich lat. Betty Mahmoody to postać autentyczna. Proponowana przez nas książka stanowi zapis kilkunastu miesięcy jej życia w Iranie oraz wspomnień z przeszłości w Ameryce. Historia opisywana przez nią miała miejsce prawie 30 lat temu. Mimo to, książka wciąż cieszy się ogromną popularnością. „Tylko razem z córką” to opis prawdziwego dramatu matki i córki uwięzionych przez najbliższą osobę i zniewolonych przez religię. Co zrobi matka by wyrwać siebie i córkę z tego piekła jaki ją spotkało? Do czego się posunie? Jak bardzo będzie musiała ryzykować?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Co dzisiay gotować?” Nie masz pomysłu na obiad, ale jest 1822 rok
Następny artykułOferta przetargowa a realne usługi agencji reklamowej okiem marketerów