A A+ A++

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Wilanowska 31 – to adres najnowszego, trzeciego w mieście obiektu sportowo-rekreacyjnego pod szyldem Aquaparku Wrocław. Jego otwarcie przewidywane jest na maj lub czerwiec. Potrzebne są tylko odbiory techniczne i sanitarne. Gotowy kompleks – o nazwie Aquapark Zakrzów – prezentujemy na zdjęciach.

Budowa jest zakończona, złożyliśmy wnioski o odbiory do instytucji państwowych i liczymy, że te niezbędne formalności zostaną załatwione w kwietniu, tak aby wrocławianki i wrocławianie mogli z obiektu skorzystać na majówkę.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Aquapark Zakrzów: baseny, sauny, fitness

Nowy obiekt jest dwupoziomowy. Na parterze są 4 baseny:

  1. sportowy o wymiarach 25 x 14,5 metra i głębokości od 1,3 do 1,8 m;
  2. do nauki pływania;
  3. z hydromasażem dla 12 osób;
  4. zewnętrzny (sezonowy) z brodzikiem dla dzieci.

Na pierwszym piętrze:

  • 3 sauny: 2 fińskie (suche) i 1 parowa, strefa do wypoczynku;
  • 2 sale fitness.

Są szatnie, łazienki, a także punkt gastronomiczny.

Parking znajduje się przed budynkiem.

Pełnego cennika jeszcze nie ma, ale wiadomo, że karnet miesięczny będzie kosztował 199 złotych. – Wtedy całodzienny pobyt na wszystkich strefach, nielimitowany czasowo, kosztować będzie 6 złotych i 60 groszy – wylicza prezes Wrocławskiego Parku Wodnego SA, Grzegorz Kaliszczak.

Aquapark Zakrzów także dla dzieci i seniorów

Teren jest wysadzany zielenią: drzewami, krzewami i trawami. 3 kwietnia kwiaty i inne rośliny sadziły dzieci z pobliskiej podstawówki. Uczniowie SP 44 i innych szkół z okolicy będą korzystali z Aquaparku Zakrzów w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Dzięki zajęciom we wrocławskich aquaparkach przy finansowaniu z budżetu miasta mamy pionierski program kompleksowej nauki pływania małych wrocławian. Co roku za darmo pływać uczy się kilka tysięcy dzieci.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

W sadzeniu roślin dzieciom towarzyszyli seniorzy z klubu Marysieńka działającego na osiedlu Psie Pole-Zawidawie.

W środku obiektu jest też przestrzeń z zapleczem sanitarnym dla m.in. wrocławskich seniorów. Chcemy, by powstało tutaj kolejne wrocławskie Centrum Aktywności Lokalnej, tym razem dla Zakrzowa.

Grzegorz Kaliszczak, prezes spółki Wrocławski Park Wodny

Aquapark Zakrzów: prąd ze źródeł odnawialnych

Nowoczesny budynek jest wyposażony w zespół urządzeń generujących ciepło i prąd ze źródeł naturalnych. Chodzi m.in. o panele fotowoltaiczne na dachu, pompę ciepła i generatory gazowe. – Oznacza to, że nawet połowa energii koniecznej do działania obiektu będzie ze źródeł odnawialnych – wyjaśnia prezes Kaliszczak. – Dzięki zaawansowaniu technologicznemu i dywersyfikacji źródeł energii oraz kompaktowemu projektowi powinien być finansowo samowystarczalny. Naszym celem, który udaje nam się realizować, w przeciwieństwie do innych podobnych obiektów w Polsce i na świecie, jest ich rentowność – podkreśla.

Pracownicy Wrocławskiego Parku Wodnego szacują, że Aquapark Zakrzów będzie odwiedzać około 300 tysięcy osób rocznie (czyli o 50 tys. więcej niż przyszło do Aquaparku Brochów w pierwszym roku jego działalności). Spodziewają się oczywiście mieszkańców północno-wschodniej części Wrocławia, a także pobliskich gmin z Długołęką i Oleśnicą na czele.

Koszt budowy Aquaparku Zakrzów to 39,5 mln zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkandal na treningu Zagłębia. Kibole pobili trenera
Następny artykułKomunikat Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej