A A+ A++

Apple zaktualizowało listy urządzeń uznawanych przez firmę za “vintage” oraz przestarzałe. Posiadacze iPhona 6 Plus nie będą mogli teraz liczyć na naprawy w Apple Storach oraz autoryzowanych punktach.

Apple uważa iPhona 6 Plus za przestarzały model

Użytkownicy iPhona 6 Plus muszą teraz niestety pogodzić się z tym, że ich smartfon jest uznawany przez Apple za przestarzały. W praktyce oznacza to, że ani sklepy Apple Store, ani autoryzowane punkty nie będą już dalej oferować napraw dla tego modelu. Ogólnie mówiąc nie będą po prostu oferowały żadnych usług związanych z hardware’em. Przypomnijmy, że urządzenie trafia na listę przestarzałych, gdy minie ponad 7 lat odkąd Apple zaprzestanie jego dystrybucji do sprzedaży. A od premiery iPhona 6 Plus minęło już prawie 10 lat. Ostatnią dużą aktualizacją systemu dla tego modelu był iOS 12.

Użytkownicy iPhona 6 Plus muszą teraz niestety pogodzić się z tym, że ich smartfon jest uznawany przez Apple za przestarzały.

To że iPhone 6 Plus ma już sporo lat na karku można wywnioskować z jego specyfikacji. Smartfon posiada między innymi ekran LCD, chip Apple A8 produkowany w litografii 20 nm oraz zaledwie 1 GB RAM. Co więcej, najbardziej podstawowa wersja pamięci masowej dla tego modelu to 16 GB. Obecnie smartfony z Androidem mają znacznie więcej RAM-u.

iPad mini 4. generacji

Podobna zmiana pojawiła się również w kwestii tabletów. Kolejny iPad został bowiem uznany za “vintage”. Taki status otrzymał teraz iPad mini 4. generacji. Aby trafić na tę listę produkt musi być wycofany z dystrybucji do sprzedaży od ponad 5 lat, ale nie dłużej niż 7 lat. W przypadku urządzeń klasyfikowanych jako “vintage” wciąż są jednak oferowane usługi serwisowe w Apple Storach oraz w autoryzowanych punktach. iPad mini 4 debiutował jeszcze w 2015 roku. W przypadku tego modelu wsparcie oprogramowania zakończyło się na wersji iPadOS 15.8. 

Jak zatem widać, aby sprzęt został zaklasyfikowany jako przestarzały musi minąć naprawdę sporo czasu od jego premiery. Znacznie wcześniej zakończy się dla niego wsparcie oprogramowania. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł[Akt Prawny] Zarządzenie Nr 1974/2024 Burmistrza Miasta Mrągowa z dnia 27 marca 2024 r. w sprawie zmian w budżecie Gminy Miasto Mrągowo na 2024 r.
Następny artykułTrzy okazje do wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych. Kto może skorzystać? Obowiązują zapisy