A A+ A++

Fabryka żelaza w Maleńcu czy kapliczka w Świętej Katarzynie – znalazły się w teledyskach zespołu Ankh, który promując swoje nowe utwory wykorzystuje ciekawe miejsca związane z naszym regionem.

Teledysk do utworu „Nie okłamuj” został nakręcony tuż przy żelaznym kole napędzającym XIX-wieczną maszynę fabryki żelaza w Maleńcu. Z kolei zdjęcia do utworu „Nie odchodź” powstawały w Świętej Katarzynie.

Piotr Krzemiński wokalista zespołu Ankh podkreśla, że zespół chce pokazać ciekawe miejsca województwa w teledyskach, bo stąd w większości pochodzą członkowie grupy.

– Mamy taką zasadę, że jak kręcimy wideo, teledysk, to chcemy by osadzony był w Górach Świętokrzyskich. Właśnie tu nagrywamy główne plany. Wychodzimy z założenia, że nasza muzyka wynika z nas, a my „wynikamy” z tego miejsca – mówi wokalista.

Maciej Chłopek, dyrektor Zabytkowego Muzeum w Maleńcu, gdzie nakręcono jeden z teledysków, podkreśla, że przyczynia się to do promocji miejsca, które potem wybierają również inne ekipy filmowe.

– Cieszę się niezmiernie z tej wizyty i teledysku. Autentyzm miejsca, jego wartość estetyczna jest tak zróżnicowana, że da się ją eksploatować na kilku poziomach: artystycznym, kulturowym, dokumentalnym, technicznym i społecznym – mówi.

Wkrótce ruszy sprzedaż najnowszej płyty grupy Ankh „Tu jest i tam jest”.

Zespół powstał w 1991 roku w Kielcach, mają na swoim koncie 8 płyt. Obracają się w kręgu muzyki rockowej i rocka progresywnego. Grają obecnie w składzie: Piotr Krzemiński – gitara elektryczna i śpiew, Krzysztof Szmidt – gitara basowa, Michał Pastuszka – instrumenty klawiszowe i gitara elektryczna, Jan Prościński – perkusja i instrumenty perkusyjne, Dominik Bieńczycki – skrzypce, Joanna Chudyba – skrzypce.

[embedded content]

[embedded content]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIPN: IPN na 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. (komunikat)
Następny artykułNajstarsza cywilizacja na ziemiach Polski?