A A+ A++

Jeden z największych amerykańskich banków – Wells Fargo – zażądał od swoich pracowników, aby usunęli chińską aplikację TikTok z telefonów służbowych – poinformował Bloomberg, powołując się na rzecznika banku.

„Ustaliliśmy, że niewielka grupa pracowników Wells Fargo zainstalowała na urządzeniach służbowych aplikację TikTok” – powiedział rzecznik banku. Jak dodał, „ze względu na obawy związane z ochroną danych osobowych oraz środkami kontroli i bezpieczeństwa TikToka, a także dlatego, że urządzenia firmowe powinny być używane tylko do pracy, poinstruowaliśmy tych pracowników, aby usunęli aplikację z urządzeń”.

W piątek okazało się, że Amazon poprosił pracowników o usunięcie TikToka ze swoich telefonów komórkowych, powołując się na względy bezpieczeństwa. Firma oświadczyła później, że prośba do pracowników została wysłana przez pomyłkę.

Prezydent USA Donald Trump potwierdził słowa sekretarza stanu Mike’a Pompeo, że Waszyngton rozważa możliwość zakazania w kraju chińskiej aplikacji TikTok.

TikTok to aplikacja do tworzenia i oglądania krótkich filmów, należąca do chińskiej firmy ByteDance. Wypuszczona na rynek w 2018 roku jest liderem w segmencie krótkich aplikacji wideo w Chinach i zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.

Wells Fargo należy do tzw. wielkiej czwórki amerykańskich banków wraz z jego głównymi konkurentami – Bank of America, Citigroup i JP Morgan Chase. Wells Fargo świadczy zdywersyfikowane usługi finansowe i ubezpieczeniowe, zarządzając aktywami o wartości prawie 2 bln dolarów. Zatrudnia około 268 tysięcy osób w 42 krajach. Siedziba grupy bankowej znajduje się w Sioux Falls (Dakota Południowa, USA).

Źródło: pl.SputnikNews.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDZIWIĘ SIĘ… Spalarnia śmieci – to zawsze smród
Następny artykuł„Królowa zbrodni” i śmierć ministra