A A+ A++

Ekipa z Milton Keynes sezon rozpoczęła w dominujący sposób, ale w ostatnich trzech wyścigach wygrała tylko jeden wyścig mimo wdrożenia pakietu poprawkowego na torze Imola.

Max Verstappen co prawda sięgnął tam po zwycięstwo, ale w końcówce wyścigu musiał odpierać atak goniącego go w zastraszającym tempie Lando Norrisa. Na mecie obu kierowców dzieliło tylko 0,7 sekundy.

Allison, podobnie jak Helmut Marko, spodziewa się, że Red Bull odzyska część swoich osiągów na torach takich jak ten pod Barceloną, gdzie F1 stawi się za dwa tygodnie. Jeżeli jednak Red Bull popełnił błąd przy rozwoju RB20, ten może stać się podatny na ataki rywali.

“Domyślam się, że jak tylko pojawi się przyzwoity zakres prędkości w zakrętach, ponownie będą w formie” mówił Allison pytany o to co dzieje się z Red Bullem. “Wygląda jednak na to, że ich aktualizacja zamiast poprawy, pogorszyła osiągi, więc trzymamy kciuki, aby faktycznie zawalili to.”

“To utrudnia życie, ponieważ w chwili, gdy przestajesz ufać swoim narzędziom, cofasz się i zaczynasz tracić czas. Czas jest twoim najlepszym przyjacielem, a jego utrata największym wrogiem.”

Zespół Mercedesa w ostatnich wyścigach stanowił dopiero czwartą siłę, ale po serii poprawek wdrożonych na Imoli, w Monako i ponownie w ten weekend w Montrealu, Allison wierzy, że jego kierowcy są tylko o krok od możliwości włączenia się do walki z czołówką.

“To gdzie znajdujemy się obecnie wydaje się lepszym miejscem niż to gdzie byliśmy dwa wyścigi temu” dodawał. “Mam nadzieję, że znajdziemy się też w lepszym miejscu za kilka wyścigów.”

“Przeszliśmy drogę od bycia naprawdę żenująco słabymi lub niewystarczająco dobrymi na początku roku, do bycia blisko walki. Jeszcze trochę i będziemy się w niej liczyli.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Sklonowane domy” parodią estetycznego ładu. Jak tworzyć nowoczesne miasto
Następny artykułДрони вперше атакували Моздок, звідки злітають ворожі винищувачі