Działo się w meczu drużyn, których stadiony dzieli ledwie 5 km! Bardzo blisko kolejnego zwycięstwa w Zabrzu był Piast Gliwice, ale Górnik grał do końca i w dziewiątej minucie (!) doliczonego czasu zdobył gola na wagę punktu.

Znaczących zmian w wyjściowym składzie w porównaniu z ostatnim ligowym meczem (1:1 na wyjeździe z Wisłą Płock) dokonał trener Górnika. Szansę gry od pierwszej minuty od Bartoscha Gaula dostali Jonatan Kotzke, Kanji Okunuki, Piotr Krawczyk oraz debiutujący w zabrzańskiej drużynie Kryspin Szcześniak. Zastąpili oni Robina Ambera (poza kadrą na to spotkanie), Daniego Pacheco, Mateusza Cholewiaka i Aleksandra Paluszka. Na ławce obok tej trójki usiadł także wykluczony z gry w ostatnich tygodniach z powodu urazu Lukas Podolski.