A A+ A++

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę zagrożeń. W ciągu kolejnych dni w niektórych rejonach mogą pojawić się burze wraz z opadami gradu. Ponadto w kilku województwach możemy spodziewać się przymrozków. Gdzie pogoda najbardziej da się we znaki?

Czy tanie linie lotnicze będą droższe? Prezes Ryanair odpowiada

Prognoza zagrożeń IMGW na najbliższe dni: przymrozki, grad i burze

W środę IMGW przewiduje wydanie alertu pierwszego stopnia przed przymrozkami w rejonach Podlasia oraz Warmii i Mazur. Podobnie będzie w czwartek. Z prognozy wyłączone zostaną jednak powiaty południowe województwa Podlaskiego oraz zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego. IMGW planuje wydać również ostrzeżenie przed burzami. Pojawią się one w piątek w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, opolskim i podlaskim. W dwóch rejonach (mazowieckie i lubuskie) towarzyszyć im będą opady gradu. 

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Czym jest?

Alert pierwszego stopnia dotyczy warunków pogodowych, które sprzyjają pojawieniu się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Ich skutkiem mogą być zagrożenie życia i zdrowia oraz różnorakie straty materialne. W tym czasie prowadzenie jakichkolwiek czynności wiąże się z niebezpieczeństwem i jest mocno utrudnione. Mogą pojawić się więc ograniczenia w ruchu drogowym. Niesprzyjająca pogoda przyczynia się często do odwołania imprez plenerowych. IMGW zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.

CytadelaPrognoza pogody na ten tydzień – czekają nas ciepłe i gorące dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreśla, że prognoza zagrożeń jest orientacyjna. Informacje te są przewidywaniem, zaś aura może w każdej chwili się zmienić. Alerty mają za zadanie ostrzec społeczeństwo przed potencjalnymi zagrożeniami meteorologicznymi. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZjazd zdolności kredytowej Polaków. Na jakie mieszkanie na kredyt może sobie pozwolić średnio zarabiająca rodzina?
Następny artykułGwiazda tenisa chciała popełnić samobójstwo. Przejmujące wyznanie