A A+ A++

6 lipca 2024 r. na ul. Grodzkiej w Zamościu odbyła się 17. edycja Alei Sław, która na długo zostanie w pamięci mieszkańców i gości Zamościa. Tego popołudnia, od godziny 16:00, serca uczestników zostały poruszone przez wyjątkowe warsztaty muzyczno-taneczne oraz koncert pod hasłem „Muzyka bez barier”.

Wydarzenie poprowadziła charyzmatyczna Alicja Saturska-Yates, a w programie nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na scenie zaprezentowali się:

  • Krzesimir Dębski, wybitny kompozytor, skrzypek i dyrygent,
  • Wychowankowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu,
  • Szkoła Tańca Magdaleny i Janusza Myków,
  • Akademia Rozwoju Talentu „Violinki”,
  • Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego.

Podczas warsztatów i koncertu uczestnicy mogli zobaczyć, jak muzyka i taniec przełamują bariery oraz integrują społeczność. Warsztaty były prowadzone przez profesjonalistów z pasją i zaangażowaniem, którzy przekazali swoje umiejętności młodszym i starszym miłośnikom sztuki.

Nie zabrakło również interaktywnej części z udziałem dzieci, które miały okazję zadać pytania Krzesimirowi Dębskiemu. Profesor odpowiadał na pytania z uśmiechem i humorem, dzieląc się zabawnymi anegdotami ze swojego życia, takimi jak pytania o to, czy był grzecznym uczniem, czy też chętnie uczył się gry na skrzypcach.

To wydarzenie to nie tylko okazja do kulturalnej rozrywki, ale również możliwość integracji i wspólnego celebrowania talentów oraz osiągnięć dzieci i młodzieży. Warsztaty oraz koncert zakończyły się ogromnym sukcesem, przynosząc radość i wzruszenie wszystkim uczestnikom.

Pomysłodawczynią “Alei Sław” w Zamościu jest Teresa Madej

Wydarzenie „Krzesimir Dębski w Alei Sław” patronatem honorowym objęli:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski  Starosta Zamojski Stanisław Grześko  Prezydent Miasta Zamość Rafał Zwolak

Advertisements
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЗеленский поздравил с Днем Военно-морских сил
Następny artykułWróciły koszmary Igi Świątek. Popełniła ten sam błąd