W dniach 5-12 lutego w Montpellier rozgrywany jest turniej rangi ATP, w którym z “dwójką” rozstawiony jest Włoch, Jannik Sinner (17. ATP). Turniejową “jedynką” jest zaś Duńczyk, Holger Rune (9. ATP). Sinner w piątkowym ćwierćfinale turnieju zmierzył się ze swoim rodakiem Lorenzo Sonego (56. ATP).

Pia Skrzyszowska wygrywa rzutem na taśmę! “Ja się nie znam, słucham się mojego trenera”

Wspaniała wymiana w meczu Sinnera z Sonego. Po akcji obaj aż przybili sobie “piątkę”

Najbardziej emocjonujący był pierwszy set, w którym przy stanie 1:1 Sinner przełamał rywala, a po chwili sam przegrał swój serwis, by w kolejnym znowu wygrać podanie Sonego. Było wtedy 3:2 dla Włocha, który później już zodbywał punkty przy własnym serwisie i po 52. minutach zwyciężył pierwszą partię 6:4.

Druga to już pełna dominacja 21-latka, który dwukrotnie przełamał Sonego i prowadził już 4:1. I wtedy, w szóstym gemie drugiego seta doszło do wymiany, która będzie mogła być rozpatrywana, jako najlepsza w 2023 roku.

Sinner zaserwował, błyskawicznie dobiegł do siatki, ale nie skończył od razu akcji. Sonego świetnie się bronił, lobował przeciwnika, zagrywał między nogami, potem Sinner był w defensywie… Aż na końcu wygrał punkt. Całą wymianę i reakcję obu zawodników trzeba koniecznie zobaczyć na poniższym wideo:

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ostatecznie Sinner wygrał drugiego seta 6:2 i awansował do półfinału turnieju w Montpellier, w którym zmierzy się z przedstawicielem gospodarzy, Arthurem Filsem (163. ATP). W drugim półfinale zagrają lepsi z par Holger Rune – Gregoire Barrere i Borna Corić – Maxime Cressy.