A A+ A++

“W imieniu biur agencyjnych i tysięcy turystów podróżujących z Polski do Włoch zwracamy się

do Państwa z prośbą aby podjęli Państwo pracę w kierunku złagodzenia przepisów wjazdowych dla

dzieci od 12 do 18 roku życia” – pisze w liście do ambasady Włoch w Polsce prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych Marcin Wujec.

Jak wyjaśnia, wprowadzone kilka dni temu zasady korzystania z hoteli, restauracji, transportu zbiorowego i wyciągów narciarskich dotyczące młodzieży praktycznie eliminują je z wyjazdów. Chodzi o to, że w Polsce dzieci w tym wieku nie są jeszcze szczepione trzecią, tak zwaną przypominającą, dawką. Zaostrzenie zasad zaskoczyło rodziców, którzy już wykupili wyjazdy na ferie do Włoch, najczęściej na narty.

“Prosimy zatem o zmianę przepisów i wydłużenie ważności certyfikatów szczepień u dzieci” – kończy.

Oto cała treść pisma skierowanego dzisiaj pod adres ambasady Włoch w Warszawie.

Szanowni Państwo,

W imieniu biur agencyjnych i tysięcy turystów podróżujących z Polski do Włoch zwracamy się do Państwa z prośbą aby podjęli Państwo pracę w kierunku złagodzenia przepisów wjazdowych dla dzieci od 12 do 18 roku życia.

Obecnie ustanowione od kilku dni zasady wprowadziły duże zamieszanie i obawy, że polscy turyści wyjeżdżający na ferie nie będą mogli zrealizować swoich wakacji.

W dzisiejszych czasach pandemicznych niezmiernie ważnym jest fakt by wszyscy byli zaszczepieni i co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

Ale jak czytamy od kilku dni zmieniły się przepisy :

Ważność certyfikatów unijnych we Włoszech (tzw. green pass) potwierdzających zaszczepienie wynosi 9 miesięcy od szczepienia (w Polsce jest to 12 miesięcy).

Od 1 lutego 2022 r. będzie to 6 miesięcy. Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża ważność certyfikatu.

Jednak w Polsce dzieciom nie podaje się ( jeszcze) dawki przypominającej a co za tym idzie dzieci szczepione końcem czerwca 2021 czy początkiem lipca 2021 stracą ważność swoich certyfikatów z początkiem lutego 2022. Akurat w czasie trwających ferii zimowych.

Oznacza to, że osoby niepełnoletnie, których ważność certyfikatu według prawa włoskiego wygasa na dniach, a nie mogą zaszczepić się jeszcze dawką przypominającą – będą traktowane jak osoby niezaszczepione i nie będą mogły korzystać z m.in. hoteli, wyciągów narciarskich, transportu zbiorowego, restau…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSony pokazuje, jak God of War w wersji PC wygląda na ekranach ultrapanoramicznych
Następny artykułKomisja (nie)nadzwyczajna w Senacie zbada sprawę Pegasusa. Co w kuluarach mówią politycy PiS?