A A+ A++

— Nie jest prawdą że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała planować przelanie na jakiekolwiek konto 100 milionów złotych. KRRIT zgodnie z uchwałą nr 40/2024 zapobiegającą wydatkowaniu środków z opłat abonamentowych na cele inne aniżeli ustawowe skierowała abonament do depozytu sądowego. — poinformował na swoim koncie w portalu X/Twitter Michał Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Wspomniana przez Przewodniczącego KRRiT uchwała, podjęta przez Radę „wobec chaosu prawnego powstałego w jednostkach publicznej radiofonii i telewizji wywołanego decyzjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (…) podjętymi z rażącym naruszeniem prawa, o rozwiązaniu spółek mediów publicznych, postawieniu ich w stan likwidacji, odwołaniu ich organów oraz powołaniu likwidatorów, braku prawomocnego zakończenia postępowań rejestrowych dotyczących likwidacji spółek będącymi jednostkami publicznej radiofonii i telewizji” zakładała przekazywanie środków, wypłacanych z opłat abonamentowych spółkom mediów publicznych, do depozytu sądowego.

Czytaj więcej

Błażej Wojnicz: Pozaustawowa likwidacja TVP nie wchodzi w grę

Kwoty te mogą być następnie podjęte w imieniu spółek przez osoby, które sąd uzna za uprawnione do ich reprezentowania. Problem w tym, że zmiany w mediach publicznych oraz ich późniejsze postawienie w stan likwidacji nie zostały uznane przez sąd — referendarz sądowy odmówił m.in. ujawnienia w Krajowym Rejestrze Sądowym otwa … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW końcu zabrał głos! Tusk: Tragiczny atak na wolontariuszy
Następny artykułCo za forma! Polski olimpijczyk napiął się do zdjęcia