A A+ A++

Dziś absolwenci szkół średnich poznali wyniki matur. W tym roku egzamin dojrzałości zdało 84,1% zdających. To podobnie jak przed rokiem. W II LO w Wieluniu zdawalność wyniosła 84,1% (zobacz film na naszym Facebooku). W sierpniu cztery osoby napiszą poprawki: jedna z matematyki a trzy z języka angielskiego.

Dogłębna analiza dopiero przede mną, to trzeba się do tego przyłożyć i wziąć wszystkie czynniki pod uwagę. Sama zdawalność – cztery osoby nie otrzymały na dzień dzisiejszy tego upragnionego dokumentu, ale mają prawo do poprawki. Mam nadzieję, że ten sukces czeka na nich w sierpniu. Patrząc ogólnie na wyniki widać, że poszło dobrze, że są fajne. Gratuluje wszystkim maturzystom z powiatu wieluńskiego osiągniętych sukcesów.- mówi nam Renata Tatara, dyrektorka II LO w Wieluniu, gdzie maturę zdawało 218 osób. Zdawalność wyniosła tam 98,2% (język polski 100%, matematyka 99,5%, język angielski 98,6%). Jak się dowiedzieliśmy, tylko wyniki z języka polskiego i chemii były w tej placówce poniżej średniej krajowej, a wszystkie pozostałe przekroczyły ją o 20-30 punktów procentowych.

Maria Szokalska, absolwentka II LO:

Pozytywnie się zaskoczyłam wieloma wynikami. Od rana nie mogła się doczekać. W nocy nie mogłam spać, był stres. Nastąpiła ogromna ulga. 

Zuzanna Pęcherz, absolwentka II LO:

Popłakałam się ze szczęścia jak zobaczyłam wyniki. Miałam sny, że nie zdałam, że musiałam się odwoływać. 

W I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu zdawalność wyniosła 97,7%. Matury z jednego przedmiotu nie zdały trzy osoby. W sierpniu czeka je poprawka egzaminu z języka polskiego.

Jak na wyniki w skali kraju, to jest dobrze. – skomentował nam na gorąco wyniki matur dyrektor tej szkoły Zbigniew Wiśniewski.

Poszło tak jak miało pójść (…), Lekkie zaskoczenie było z fizyki(…), Bardzo dobrze poszło, teraz czekać na wyniki rekrutacji na studia(…)– mówili nam Tymoteusz Marzec, Szymon Świerczyński i Szymon Wojtasik, absolwenci I LO, którzy teraz oczekują na rekrutację na studia.

W Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu zdawalność wyniosła 81%. Na 159 zdających matury nie zdało 31 osób, ale 23 mają do poprawy jeden niezaliczony przedmiot.

W Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu zdawalność wyniosła 79%. Na 115 maturzystów 24 nie zdało egzaminów, ale 12 ma szansę na poprawkę.

Jest dobrze, porównywalnie jak w zeszłym roku. – mówi nam dyrektor ZS nr 2 Dariusz Kowalczyk.

W Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu zdawalność wyniosła około 48%. Na 46 zdających maturę 22 osoby mają powody do radości, 9 niestety nie zdało, a 15 ma prawo do poprawki w sierpniu.

Gościniami Radia ZW były Maria Szokalska i Zuzanna Pęcherz, tegoroczne maturzystki, absolwentki II LO

Gośćmi Radia ZW byli Tymoteusz Marzec, Szymon Świerczyński i Szymon Wojtasik, absolwenci I LO

    

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTanak wróci silniejszy
Następny artykułWielka sensacja wylatuje z Wimbledonu. Zaczęło się tak pięknie. Nagle dramat