A A+ A++

W ramach największej ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek i okolic wolontariusze z Chełma oczyszczą brzegi Uherki. Do „Operacji Czysta Rzeka” dołączyć może każdy. Zapisy do 10 kwietnia.

Lokalny sztab w Chełmie utworzyło Stowarzyszenie WeRwA. Akcja pod hasłem „Posprzątajmy naszą Uherkę” odbędzie się w sobotę (17 kwietnia) i będzie polegała na posprzątaniu koryta oraz brzegów Uherki, łącznie z zalewem w Żółtańcach.

– Aby zostać wolontariuszem tej sympatycznej akcji, wystarczy wejść na stronę www.operacjarzeka.pl, odnaleźć sztab Stowarzyszenia WeRwA i zarejestrować się, podając imię, nazwisko, telefon i adres mailowy. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w akcji pod opieką osoby dorosłej. Każdy wolontariusz otrzyma worki na śmieci i rękawiczki oraz pamiątkową koszulkę. Liczba wolontariuszy jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów. Po akcji planowane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek – mówi Grzegorz Gorczyca, szef sztabu.

Na stronie internetowej akcji znajdują się dane wszystkich sztabów, biorących w niej udział, w tym m.in. sztabu z gminy Sawin. WeRwA poszukuje jeszcze partnerów i wolontariuszy z terenu gminy Ruda-Huta. Kontakt z G. Gorczycą pod numerem: 502 342 117.

Pierwsza edycja „Operacji Czysta Rzeka” odbyła się w 2019 roku i początkowo miała  polegać wyłącznie na sprzątaniu rzeki Bug. Szybko jednak okazało się, że potrzeby nie dotyczą wyłącznie tego regionu, a chętnych do społecznej inicjatywy nie brakuje w całej Polsce. Podczas pierwszej edycji akcji ponad 2000 wolontariuszy zorganizowanych w ponad 80 sztabach uprzątnęło polskie rzeki z ponad 55 ton śmieci. W ubiegłym roku ze względu na pandemię akcja sprzątania śladowo zaistniała tylko w kilku miejscach i szybko przekształciła się w „Operację Rzeka dla Szpitali”, która polegała na internetowej zbiórce funduszy na potrzeby lokalnych placówek medycznych. Zebrano 25 tysięcy zł. (opr. pc)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzwecja – sto procent podatku?
Następny artykułBadanie: 500+ filarem budżetów połowy rodzin z dziećmi