A A+ A++

Przy kwalifikacji kosztów prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej do odliczenia od podstawy opodatkowania nie można przyjąć, że nie zostały one uwzględniane w kalkulacji dochodu zwolnionego, z uwagi na przekroczenie w danym roku podatkowym limitu pomocy publicznej przysługującej w związku z udzielonym zezwoleniem lub decyzją o wsparciu.

Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w wyroku z 22 października 2020 r. (I SA/Wr 325/20).

We wniosku o wydanie interpretacji spółka wskazała, że posiada wyodrębniony w strukturze dział laboratoryjny, który prowadzi działalność B+R oraz ponosi koszty uzyskania przychodów tej działalności. Dodatkowo, prowadzi działalność w specjalnej strefie ekonomicznej (SSE) na podstawie zezwolenia i posiada decyzję o wsparciu oraz korzysta ze zwolnień z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 oraz 34a ustawy o CIT.

Czytaj także:

Jak rozliczyć ulgę podatkową w Polskiej Strefie Inwestycji

W roku podatkowym spółka osiągnęła dochód z działalności w SSE, a koszty działalności B+R stanowiły wyłącznie koszty uzyskania przychodów działalności prowadzonej na podstawie zezwolenia. Spółka skorzystała przy tym ze zwolnienia z podatku wyłącznie w odniesieniu do części dochodu strefowego, gdyż dostępny limit pomocy publicznej był niższy niż podatek obliczon…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTu i Teraz… Stąd jestem
Następny artykułPorwanie Sabinek, czyli polscy szwoleżerowie w drodze do Hiszpanii