Cukinia faszerowana świetnie sprawdzi się w wielu okolicznościach. Może być przyrządzona w wersji mięsnej lub wegetariańskiej, dietetycznej lub wysokokalorycznej. Zawsze będzie bardzo dobrze smakowała i ciekawie prezentowała się na stole.
Faszerowana cukinia to danie, które możemy przyrządzać w ramach codziennego obiadu lub zaserwować w czasie większego przyjęcia. Cukinia z farszem może wyglądać bardzo apetycznie, a smak takiej potrawy może być bardzo oryginalny i zaskakujący. Dodatkowo jest to danie, które wykonamy zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej lub wegańskiej, dlatego śmiało może być podawane w ramach przekąski na imprezach. Co więcej, po faszerowaną cukinie z chęcią sięgają dorośli, ale o dokładkę tego dania często proszą również dzieci.
Przepisów na faszerowaną cukinię jest tak wiele, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Faszerowana cukinia z mięsem
Wiele osób uwielbia podawać cukinie z farszem mięsnym. Zazwyczaj jest to mięso mielone – wołowe, wieprzowe lub wołowo-wieprzowe, chociaż niektórzy równie chętnie sięgają po mięso drobiowe czy cielęce. Taki farsz robi się zazwyczaj z dodatkiem ryżu albo kaszy jaglanej, jęczmiennej lub gryczanej. Częstym dodatkiem jest także ser żółty, który nadaje intensywnego smaku naszej potrawie. Niektórzy do cukinii dodają także oryginalny ser feta. Pamiętajmy jednak, że nasze danie będzie wtedy dużo bardziej kaloryczne.
Zazwyczaj smak farszu urozmaica się także warzywami. Mogą to być pomidory świeże lub suszone, papryka, cebula, czosnek, szpinak czy ziemniaki. Bardzo częstą praktyką jest robienie farszu z mięsa, kaszy i pieczarek lub grzybów leśnych. Takie danie jest wtedy bardzo sycące.
Całość możemy doprawić w dowolny sposób. Niektórzy uwielbiają farsz w wersji pikanej, inni nie są fanami ostrych dań, dlatego użyją aromatycznych ziół. W taki sposób smak naszej potrawy możemy dostosować do każdej sytuacji.
Faszerowana cukinia w wersji wegetariańskiej
Jeśli jesteśmy wegetarianami lub unikamy jedzenia mięsa, również możemy przygotować faszerowaną cukinię. Nasz farsz może się wtedy składać z ryżu białego lub brązowego. Niektórzy używają także kaszy jaglanej, gryczanej lub jęczmiennej. Czasami możemy spotkać się z mieszanką kaszy i ryżu. Oprócz tego nasz farsz może urozmaicić dodatek tofu – naturalnego lub wędzonego. Nie zapomnijmy także o warzywach. Świetnie sprawdzi się papryka żółta i czerwona, cebula, pomidory czy szpinak. Nasza potrawę na sam koniec możemy posypać świeżą pietruszką lub rukolą.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS