fot. materiały prasowe
Szukając internetowych szkoleń języka angielskiego dla biznesu, warto wybrać ofertę takiej szkoły, która pozwala nam nie tylko uczyć się języka, ale także wspiera nas podczas przygotowań do certyfikatów i szkoleń. Miejmy też na uwadze, że wielu pracodawców ceni sobie możliwość weryfikacji postępów swoich pracowników. Internetowe kursy angielskiego różnią się od zajęć stacjonarnych, tutaj lekcje wyglądają inaczej. Warto więc przeanalizować poszczególne elementy kursu zdalnego, aby sprawdzić, czy faktycznie będzie on dla nas odpowiedni. Oto najważniejsze aspekty, które musimy brać pod uwagę.
Dobry kurs języka angielskiego online – czyli jaki?
No właśnie, jaki kurs angielskiego możemy uznać za dobry? Czy to taki, który jest tani, czy może taki, który wymaga od nas większych nakładów finansowych? Tak naprawdę cena w wielu przypadkach jest najmniej miarodajnym wskaźnikiem. Możemy zapłacić krocie za intensywny kurs języka angielskiego online i zupełnie nie skorzystać z lekcji. Dobrym wyborem może być internetowa szkoła języka angielskiego Tutlo (https://pl.tutlo.com/). Łączy ona w sobie najlepsze praktyki nauczania z kanałów on‑ i offline, zatrudnia najlepiej wykwalifikowaną kadrę, pozwala swobodnie dopasowywać lekcje do naszego planu innych zajęć. To tylko kilka z najważniejszych cech.
Angielski online w biznesie – co jest ważne?
Wybierając szkołę, kierujmy się własnymi potrzebami, doświadczeniem placówki, opiniami innych klientów, naszymi możliwościami finansowymi itd. Warto przygotować sobie listę cech, rzeczy, które są dla nas ważne podczas nauczania. Warto przyjrzeć się z bliska czynnikom, które mają największy wpływ na nasz wybór.
Przede wszystkim na lekcje angielskiego w biznesie krytycznym okiem będą patrzeć przedsiębiorcy, pracodawcy, którzy wysyłają na kursy swoich pracowników. Potrzebują oni narzędzia pozwalającego weryfikować zaangażowanie kursantów w proces szkolenia. Ponieważ lekcje odbywają się zdalnie, często z domu, to pracodawca nie ma możliwości weryfikacji stopnia zaangażowania pracownika w zajęcia. Na szczęście szkoły językowe niejednokrotnie oferują rozwiązania, które dają możliwość sprawdzenia nie tylko postępów nauczania, ale także godzin logowania, czasu spędzonego na nauce itd. Tak jest na przykład we wspomnianej wcześniej szkole Tutlo.
Z punktu widzenia pracownika ważne jest sprawdzenie, czy dana szkoła prowadzi lekcje języka angielskiego w biznesie i jakiego rodzaju są to zajęcia. Dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem może być nauka z native speakerem lub osobą, która języka biznesowego używa na co dzień. Dzięki temu możemy poznać nie tylko wyrażenia książkowe, ale także mowę potoczną, nowomowę biznesową, skróty i żargon. To bardzo ważne szczególnie w pracy z zagranicznymi klientami, którzy niejednokrotnie używają zwrotów mogących sprawiać nam trudność.
Osoby pragnące uczyć się Business English powinny też zwrócić uwagę na to, czy dany kurs może przygotować je do certyfikatu językowego. Wśród popularnych w Polsce możemy wymienić: B1 Business Preliminary, B2 Business Vantage lub C1 Business Higher. Różnią się one od siebie poziomem. Ostatni poświadcza, że w wysokim stopniu posługujemy się angielskim w środowisku biznesowym.
Dobrze jest przyjrzeć się różnym aspektom kursów online. Jeśli języka biznesowego uczymy się na zlecenie pracodawcy, wybierajmy lekcje, które zawierają raporty na temat naszych postępów. Dzięki temu obie strony (pracodawca i przełożony) mają pewność, że szkolenie językowe przebiega tak, jak każda z nich oczekuje. Powodzenia.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS