A A+ A++

Zobacz wideo Kamil Bortniczuk komentuje aferę w Trójce

Mark Rutte poinformował o śmierci swojej matki w poniedziałek. 96-letnia Mieke Rutte-Dilling zmarła w domu opieki Hadze 13 maja. W Holandii od 20 marca obowiązuje zakaz odwiedzin w takich placówkach ze względu na zagrożenie pojawienia się tam ognisk koronawirusa. 

Rzecznik niderlandzkiego premiera poinformował w odpowiedzi na pytania mediów, że szef rządu zastosował się do własnych obostrzeń i nie odwiedził matki przez dwa miesiące poprzedzające jej śmierć – podaje rte.ie.

Nie wszyscy politycy przestrzegają swoich obostrzeń

W domu opieki, w którym mieszkała Mieke Rutte-Dilling, wcześniej pojawiło się ognisko koronawirusa, jednak matka premiera nie była zakażona i nie zmarła na COVID-19. W oświadczeniu po śmierci matki Mark Rutte mówił o wielkim smutki i dobrych wspomnieniach, a także wyraził wdzięczność za to, że “była z nami tak długo”.

Dopiero od poniedziałku – prawie dwa tygodnie po śmierci kobiety – w Holandii poluzowano obostrzenia w domach opieki i zezwolono na indywidualne wizyty. W Holandii wykryto w sumie 45 tys. przypadków koronawirusa, zmarło 5,8 tys. zakażonych. Liczba nowych przypadków osiągnęła szczyt około połowy kwietnia i od tego czasu systematycznie spada. W szczycie wykrywano nawet ok. tysiąca zachorowań dziennie, teraz ta liczba spadła do mniej niż 200 dziennie. 

Serwis RTE zwraca uwagę, że informacja z Holandii pojawiła się w tym samym czasie, gdy w Wielkiej Brytanii wybuchł skandal w związku ze złamaniem zasad kwarantanny przez ważnego doradcę premiera. Także w innych krajach – w tym w Polsce – niektórzy rządzący są oskarżani o nieprzestrzeganie obostrzeń tak, jak musi robić to reszta społeczeństwa. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułParafia św. Filipa Neriego w Kąkolewnicy
Następny artykułWłochy: Miejsce w kościele na mszy można zarezerwować przez aplikację