Minister zdrowia wprowadził obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Nakaz zakrywania nosa i ust obowiązuje od 16 kwietnia. Mieszkańcy Mrągowa otrzymują maseczki od Urzędu Miejskiego.
Przekazują je również mrągowskie spółdzielnie. Mieszkańcy nie muszą za nie płacić, ponieważ w całości są finansowane przez mrągowski magistrat, spółdzielnie, ZWiK Mrągowo i prywatne firmy.
– Dokładnie 3 kwietnia rozpoczęliśmy dostarczanie maseczek ochronnych dla naszych mieszkańców – mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – Pierwszą partię maseczek zakupiliśmy od mrągowskiej firmy krawieckiej, ze środków budżetu miasta. Jednocześnie dokonaliśmy zakupów materiałów, niezbędnych do wykonania maseczek, które przekazaliśmy mrągowskim harcerzom. Na tę chwilę rozdysponowaliśmy już ponad 3000 maseczek. Produkcja maseczek trwa, a nasi urzędnicy, przy pomocy wolontariuszy, na bieżąco starają się je wydawać.
W akcję bezpłatnych maseczek dla mieszkańców Mrągowa włączyło się wiele osób i instytucji. Na szczególną uwagę zasługuje postawa mrągowskich harcerzy, którzy jako pierwsi w naszym mieście i powiecie rozpoczęli szycie maseczek.
– Dziękuję wszystkim firmom, instytucjom i osobom prywatnym, którzy zaangażowali się w tę akcję. Wzorowo zachowały się mrągowskie spółdzielnie („Metalowiec” i „Perspektywa”), które z własnych środków zakupiły maseczki i rozpoczęły ich dystrybucję. Dziękuję również mrągowskiemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji, za włączenie się w inicjatywę i zakup 2 tys. maseczek – wymienia burmistrz.
Jak otrzymać maseczkę od Urzędu Miasta?
Dystrybucja maseczek wśród mieszkańców Mrągowa została podzielona na 3 etapy. Pierwszy etap dotyczył pracowników mrągowskich firm, drugi – seniorów i osób najbardziej potrzebujących, a trzeci („Sąsiedzka pomoc”) – mieszkańców miasta.
Zgłaszanie zapotrzebowania na maseczki ochronne w ramach trybu „Sąsiedzka pomoc”:
1. Zgłoszenie należy wysłać na adres e-mail: [email protected].
2. W treści wiadomości należy wpisać:
a) adres bloku /adres domu wielorodzinnego/adresy domów jednorodzinnych (minimum 4)
b) liczbę mieszkańców (osób dorosłych)
c) imię, nazwisko i nr tel. osoby zgłaszającej, która odbierze maseczki ochronne i rozdysponuje je wśród sąsiadów
d) data, godzina i miejsce odbioru maseczek zostaną ustalone indywidualne.
W „Sąsiedzką pomoc” nie są włączone spółdzielnie „Metalowiec” i „Perspektywa”, a także spółka TBS „Karo”. Spółdzielnie we własnym zakresie będą dystrybuować maseczki mieszkańcom.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.
Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
W piątkowym (17 kwietnia) wydaniu m.in.
Firmy mają dość pandemii
Koronawirus zamknął wiele firm, restauracje, galerie handlowe, gabinety fryzjerskie, kosmetyczne. Gospodarka ma się coraz gorzej, w urzędach pracy rejestrują się zwolnieni pracownicy. Zapytaliśmy przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm na Warmii i Mazurach, jak sobie radzą, jak widzą przyszłość?Susza wysuszy nasze portfele
Jakby mało było jednej plagi, jaką jest pandemia koronawirusa, to już trzeba przygotować się na walkę z drugą, czyli suszą, która może być największa od pół wieku. Pandemia wywindowała ceny maseczek do kwot, o których producenci mogliby tylko śnić. Czy susza wywinduje cen żywności?Zastrzyk wsparcia, szczepionka cierpliwości
Co robi student UWM w sanepidzie w czasie pandemii koronawirusa? Słucha, odpowiada, udziela wskazówek. Uczy się cierpliwości i szkoli swoje umiejętności społeczne. To zaowocuje w przyszłości, kiedy z wolontariusza zamieni się w pracownika służby zdrowia.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS