A A+ A++

To trzecia taka nominacja po wyborach samorządowych. Wcześniej powołano: Renatę Granowską (KO) oraz Ryszarda Kesslera (Lewica). Wiceprezydentem jest także Jakub Mazur. Zgodnie z prawem, Wrocław może mieć maksymalnie cztery osoby piastujące tę funkcję.

– Powołując Michała Młyńczaka, wypełniamy umowę koalicyjną zawartą z KO, którą zawarliśmy na czas wyborów samorządowych. Jej pierwszą odsłoną było powołanie pani Renaty Granowskiej na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta. Dzisiaj także przedstawiamy osobę, którą wszyscy już znają i cenią. Kwestie architektury są panu mecenasowi bliskie. Przypomnę, że w poprzedniej kadencji zasiadał we właściwej do tych spraw komisji Rady Miejskiej, gdzie był wiceprzewodniczącym – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.


Zobacz również

Prezydent Jacek Sutryk dodaje: – W powierzanych mu obszarach czekają nas duże wyzwania. Chodzi o uchwalenie Planu Ogólnego, o sprawy związane z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Także kwestie z kampanii: powołanie architekta miejskiego, a właściwie zbioru ludzi, który będzie doradzał w kwestiach urbanistycznych i architektonicznych. Nie możemy też pominąć zarządzania nieruchomościami i mieniem komunalnym. Mamy 30 tysięcy mieszkań komunalnych, tysiąc kamienic będących w stu procentach własnością gminy, liczne wnętrza podwórzowe. To tematyka, w której ciągle coś się dzieje.

Wiedza, energia, rozwaga

Michał został rekomendowany przez zarząd Platformy Obywatelskiej dla Wrocławia i powiatu wrocławskiego, którego posiedzenie odbyło się wczoraj. Wnosi energię i rozwagę oraz dużą wiedzę, która jest naprawdę potrzebna przy tak rozległym obszarze działalności.

Renata Granowska, szefowa wrocławskich struktur PO, wiceprezydent Wrocławia

Michał Młyńczak, rocznik 1981, to absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2010 zdał egzamin adwokacki i od tamtej pory prowadzi kancelarię świadczącą pomoc prawną z zakresu prawa cywilnego, karnego, budowlanego i handlowego. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. 

Zobacz również

Nowy wiceprezydent to doświadczony i aktywny działacz dolnośląskich i wrocławskich struktur Platformy Obywatelskiej. Jej członkiem został w 2014 roku. W poprzedniej kadencji był przewodniczącym klubu Platformy Obywatelskiej RP w Radzie Miejskiej Wrocławia. Pełnił również m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Zrównoważonego Rozwoju, Architektury i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej. W przemodelowanej strukturze Urzędu Miejskiego będzie nadzorował prace Departamentu Architektury oraz Departamentu Nieruchomości.

W zadaniach: architektura, urbanistyka, gospodarka nieruchomościami

Za jedno ze swoich najważniejszych zadań uznaje przywrócenie funkcji oraz wybranie Architekta Miasta. Nie ukrywa też, że bardzo interesuje go przywrócenie porozumienia z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Miałoby ono polegać na oddelegowaniu niektórych zadań DWKZ na terenie Wrocławia do miasta.  

Poważnym wyzwaniem będzie również opracowanie Planu Ogólnego – nowego dokumentu planistycznego dla całego obszaru Wrocławia, którego uchwalenia wymaga ustawa i który według aktualnego stanu prawnego powinien być uchwalony do końca 2025 roku. On nakreśli przyszłe kierunki rozwoju miasta, zadecyduje na lata, w jakiej przestrzeni będą żyć wrocławianie i wrocławianki.

Michał Młyńczak, wiceprezydent Wrocławia

Nowy wiceprezydent chce też zwiększyć intensywność prac nad Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego. Spośród dużych polskich miast, Wrocław znajduje się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o procent pokrycia terenu miasta MPZP, jednak tempo rozwoju stolicy Dolnego Śląska wymaga intensywnej i jakościowej pracy w tym obszarze.

Wiceprezydent Młyńczak chce wypracować także standardy partycypacji społecznej na styku relacji miasta z deweloperami.

Zamierza kontynuować i rozbudowywać koncepcję tzw. Osiedli Kompletnych. Kładzie też nacisk na prawidłowy „recykling” tych obszarów, które zmieniają swoje funkcje. Chodzi tu w szczególności o tereny pokolejowe (np. te okolice Dworca Świebodzkiego, które nie są niezbędne dla przywrócenia ruchu pasażerskiego, czy też o zagospodarowanie portu na Kleczkowie).

Chce również stworzyć nową koncepcję na plac Społeczny, odpowiadającą na współczesne potrzeby Wrocławia i mieszkańców.       


Źródło: materiały prasowe

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMysłowice bawią się na całego! Pikniki i festyny w każdym zakątku miasta
Następny artykułWhatsApp może zablokować ci konto. Chyba że spełnisz jego żądanie