A A+ A++

W niedzielę 9 czerwca odbędą się Eurowybory. Do Parlamentu Europejskiego  wybierzemy 53 przedstawicieli z naszego kraju. Mieszkańcy powiatu łukowskiego wybierać będą kandydatów w okręgu numer 8, który obejmuje swoim obszarem całe województwo lubelskie.

W Łukowie głosowanie będzie odbywać się w 22 lokalach wyborczych. Tak jak miało to miejsce w kwietniu podczas wyborów samorządowych. Przychodząc do lokalu wyborczego otrzymamy kratę do głosowania, na której znajdziemy nazwiska kandydatów z siedmiu komitetów wyborczych. Naszym zadaniem będzie postawienie znaku „x” w kratce przy jednym z tych nazwisk. Znak można postawić tylko przy jednym nazwisku. Wszelkie odstępstwa (m.in. brak „X” lub kilka znaków) sprawią, że głos traci ważność.

Wybory do Europarlamentu już w niedzielę 9 czerwca. Głosować będzie można w godzinach od 7.00 do 21.00.

W okręgu numer 8, w którym będziemy wybierać eurodeputowanych listy kandydatów zarejestrowały: Koalicja Obywatelska, Lewica, Trzecia Droga, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Prawo i Sprawiedliwość, Bezpartyjni Samorządowcy oraz KW PolExit. Na każdej z tych list jest po 10 kandydatów.

Parlament Europejski składał się będzie z 705 posłów. Kadencja potrwa pięć lat.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNADLEŚNICTWO ZAPRASZA NA „SOSNOWY” FESTYN
Następny artykułZARZĄDZENIE NR 57/2024 WÓJTA GMINY BRODNICA z dnia 7 czerwca 2024 r. w sprawie sprzedaży, w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, rębaka do drewna, stanowiącego własność Gminy Brodnica