W pojedynku 6. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 10 grudnia, zespół Borussii Dortmund wygrał z Slavią Praga 2-1 (1-1). Mecz na Signal-Iduny-Park obejrzało 65 079 widzów.

Liga Mistrzów
2019-12-10 21:00 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 65079 | Arbiter: S. Karasev
Borussia Dortmund
Slavia Praga
DO PRZERWY  1-1
J. Sancho 10′
J. Brandt 61′
T. Souček 43′

Zespół Slavii Praga przed meczem zajmował 28. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Borussii Dortmund.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Borussii Dortmund otworzyli wynik. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Jadon Sancho. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marco Reus.

W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juliana Brandta z Borussii Dortmund, a w 42. minucie Jana Bořila z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 33 minuty, jednak zespół Slavii Praga doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Tomáš Souček. Przy strzeleniu gola asystował Milan Szkoda.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Dan-Axel Zagadou z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii Dortmund w 61. minucie spotkania, gdy Julian Brandt zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Jadona Sanchy.

W 65. minucie Milan Szkoda zastąpił Abdullę Helala. W 66. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Julianowi Weiglowi, zawodnikowi gospodarzy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Slavii Praga doszło do zmiany. Ibrahim Traore wszedł za Lukáša Masopusta.

W 77. minucie czerwoną kartkę obejrzał Julian Weigl, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartką został ukarany Vladimír Coufal, piłkarz Slavii Praga. Chwilę później trener Borussii Dortmund postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Thorgana Hazarda wszedł Łukasz Piszczek, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Borussii Dortmund utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Ladislav Takács został zmieniony przez Josefa Hušbauera, co miało wzmocnić drużynę Slavii Praga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Achrafa Hakimiego na Leonarda Balerdiego oraz Jadona Sanchę na Mahmouda Dahouda. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Borussii Dortmund w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.