Tym razem LZS Starowice Dolne pokonał u siebie 6-0 Stegu Start Jełowa. (fot. Tomasz Chabior)

Pokonując w 10. kolejce Stegu Start Jełowa nasz LZS Starowice Dolne nie tylko zrewanżował się za półfinał minionej edycji wojewódzkiego Pucharu Polski, ale także obronił 2. lokatę. Jego strata do lidera ze Zdzieszowic to wciąż 4 punkty.

W 10. odsłonie najwyższej ligi wojewódzkiej odbyło się osiem meczów: Ruch Zdzieszowice – Odra II Opole (3-0), LZS Piotrówka – Polonia Głubczyce (3-3), MKS Gogolin – Unia Krapkowice (4-0), Po-Ra-Wie Większyce – OKS Olesno (2-1), LZS Walce – Skalnik Gracze (4-1), Małapanew Ozimek – Piast Strzelce Opolskie (6-0), Fortuna Głogówek – Victoria Chróścice (2-3) i wreszcie LZS Starowice Dolne – Stegu Start Jełowa.

W ostatnim z pojedynków padł wynik aż 6-0 dla gospodarzy. Tym samym starowiczanie wzięli rewanż za kwietniową porażkę w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Stegu Start Jełowa wygrał wtedy w rzutach karnych po tym, jak po 90 i 120 minutach było 4-4. Start sprawił wtedy niespodziankę, ponieważ jako drużyna z klasy okręgowej wyeliminował faworyta występującego w 4. lidze. Później sensacyjnie triumfował także w finale, ale nie o tym teraz.

Tym razem starowiczanie spotkali się z jełowianami w meczu 4. ligi, w której ci drudzy są beniaminkami. Wynik w 25. minucie otworzył Elton Oliveira, przed przerwą trafili też Adam Setla i Dawid Rudnik. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął zaś Ian Campelo, a zakończyli Adam Setla i Kaique Augusto. W ten sposób LZS Starowice Dolne obronił fotel wicelidera stawki i wciąż traci 4 punkty do nieustannie pierwszego Ruchu Zdzieszowice.

Podium zamyka natomiast LZS Walce, który ma o 3 „oczka” mniej niż drużyna ze Starowic Dolnych. Za „pudłem” plasują się zaś kolejno: Odra II Opole, MKS Gogolin, Małapanew Ozimek, LZS Piotrówka, OKS Olesno, Victoria Chróścice, Piast Strzelce Opolskie, Fortuna Głogówek, Skalnik Gracze i Po-Ra-Wie Większyce. Stawkę zamykają drużyny z miejsc barażowych – Stegu Start Jełowa i Unia Krapkowice – oraz zagrożona bezpośrednim spadkiem Polonia Głubczyce.

Kolejny mecz LZS Starowice Dolne rozegra w najbliższą sobotę, 15 października, o godz. 15.00. Będzie to wyjazdowy pojedynek przeciwko Odrze II Opole. W 11. kolejce zobaczymy też spotkania: o godz. 13.00 Stegu Start Jełowa – LZS Piotrówka, a o 15.00 Victoria Chróścice – Ruch Zdzieszowice, Piast Strzelce Opolskie – Fortuna Głogówek, Unia Krapkowice – Małapanew Ozimek, Skalnik Gracze – MKS Gogolin, OKS Olesno – LZS Walce i Polonia Głubczyce – Po-Ra-Wie Większyce.

Tomasz Chabior

WYNIKI 10. KOLEJKI (8 PAŹDZIERNIKA):

LZS Starowice Dolne – Stegu Start Jełowa 6-0
Bramki: 2 Adam Setla, Elton Oliveira, Dawid Rudnik, Ian Campelo, Kaique Augusto.

Ruch Zdzieszowice – Odra II Opole 3-0

LZS Piotrówka – Polonia Głubczyce 3-3

MKS Gogolin – Unia Krapkowice 4-0

Po-Ra-Wie Większyce – OKS Olesno 2-1

LZS Walce – Skalnik Gracze 4-1

Małapanew Ozimek – Piast Strzelce Opolskie 6-0

Fortuna Głogówek – Victoria Chróścice 2-3