A A+ A++

Firma UL w końcu rozszerzyła swój pakiet oprogramowania 3DMark o dedykowane testy wydajności procesorów, który nazywa się CPU Profile. Nowe testy mają na celu ocenę jedno- i wielowątkowej wydajności procesora, a twórcy chwalą się, że 3DMark CPU Profile wprowadza nowe podejście do testowania możliwości tego kluczowego podzespołu każdego PC. Zamiast tworzyć pojedynczy wynik, profil pokazuje, jak wydajność procesora skaluje się i zmienia wraz z liczbą używanych rdzeni i wątków. CPU Profile ma sześć testów, z których każdy wykorzystuje inną liczbę wątków. Test porównawczy rozpoczyna się od użycia wszystkich dostępnych wątków. Następnie powtarza się przy użyciu 16 wątków, 8 wątków, 4 wątków, 2 wątków i kończy się testem jednowątkowym. Te sześć benchmarków pomaga w testowaniu i porównywaniu wydajności procesora dla różnych poziomów wątków. Zapewniają również lepszy sposób porównywania różnych modeli procesorów, patrząc na wyniki na wspólnych poziomach wątków.

Firma UL w końcu rozszerzyła swój pakiet oprogramowania 3DMark o dedykowane testy wydajności procesorów, który nazywa się CPU Profile.

Ponadto 3DMark CPU Profile pokazuje porównanie wyników procesora z innymi wynikami tego samego procesora. To świetny sposób na sprawdzenie, czy nasze CPU działa zgodnie z oczekiwaniami. W ramach sześciu benchmarków przeprowadzane są następujące testy:

  • Test maksymalnej liczby wątków — wynik maksymalnej liczby wątków reprezentuje pełny potencjał wydajności procesora przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych wątków, co jest idealnym punktem odniesienia dla najnowszych procesorów o dużej liczbie rdzeni.
  • Test 16 wątków — wynik 16 wątków jest dobrą miarą wydajności procesora w przypadku zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak tworzenie treści cyfrowych i renderowanie 3D, które korzystają z większej liczby wątków.
  • Test 8-wątkowy — wydajność nowoczesnych gier DirectX 12 zwykle najbardziej koreluje z wynikiem 8-wątkowym.
  • Test 4-wątkowy i test 2-wątkowy — liczba klatek na sekundę w starszych grach opracowanych dla DirectX 9 zwykle najściślej koreluje z wynikami 2-wątkowych i 4-wątkowych.
  • Test 1-wątkowy — wynik 1-wątkowy jest podstawową miarą wydajności procesora.

Na ekranie wyników profilu procesora 3DMark zielone paski pokazują porównanie wyników z najlepszymi wynikami dla naszego procesora. Im dłuższy zielony pasek, tym bliżej naszego wyniku jest najlepszy wynik. Mediana wyniku, pokazana przez znacznik, pokazuje poziom wydajności, jakiego powinniśmy oczekiwać dla swojego procesora. W większości przypadków mediana reprezentuje wydajność z ustawieniami fabrycznymi. Jeśli nasz wynik jest poniżej mediany, może to wskazywać na problem z chłodzeniem lub procesami w tle. Możemy sprawdzić wykres monitorowania sprzętu, aby zobaczyć, jak zmieniała się temperatura procesora podczas benchmarku. Odległość od mediany do końca paska reprezentuje potencjał podkręcania procesora. Dla overclockerów 3DMark CPU Profile daje więcej możliwości mierzenia efektów przetaktowania i nakręca rywalizację o najwyższe wyniki.





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUczniowie odebrali świadectwa. Wreszcie upragnione wakacje
Następny artykułPrezydent Maj bez wotum zaufania i bez absolutorium