A A+ A++

Film “365 dni” pojawił się w polskich kinach w lutym, a od jakiegoś czasu jest też dostępny na Netfliksie. Mimo nieprzychylnych recenzji ekranizacja bestsellera z gatunku powieści erotycznych odniosła znaczący sukces. A teraz zrobiło się o niej głośno także za granicą. Wszystko za sprawą Netfliksa, który wprowadził “365 dni” do swojej oferty w różnych zakątkach świata. Na przykład na Filipinach wspiął się prawie na sam szczyt najpopularniejszych filmów w kraju.

Obejrzyj: Blanka Lipińska ubolewa: “Kim są krytycy?!”

O filipińskim sukcesie “365 dni” poinformował na Twitterze Michelle Morrone, czyli filmowy Massimo. Po wpisach z hashtagiem #365dni widać, że włoski aktor jest dla zagranicznych widzów największym atutem polskiego filmu. Na Twitterze mnożą się wpisy ze zdjęciami i filmikami, na których Massimo dominuje nad Laurą (Anna Maria Sieklucka).

Niektórzy chwalą “365 dni”, pisząc, że właśnie tak powinna wyglądać seria “50 twarzy Greya”. Inni przyznają, że formalnie film jest okropny, ale nie mogą się od niego oderwać (głównie przez sceny z Massimo). I same chciałyby być na miejscu Laury.

Co ciekawe, na Twitterze mało kto porusza temat, który w Polsce był szeroko komentowany po premierze “365 dni”. Czyli wątek gwałtu i ukazywania wykorzystywania kobiety jako coś na swój sposób pozytywnego i pożądanego przez ofiarę. Zagranicznym użytkowniczkom Netfliksa w większości wcale to nie przeszkadza. I zdają się to traktować jako nieszkodliwą fantazję.

Co się nie podoba w “365 dniach” za granicą? O dziwo nie jest to gra aktorska, scenariusz czy wspomniane kontrowersje, ale sposób, w jaki kończy się pierwszy film Lipińskiej. Nowe fanki już się nie mogą doczekać kontynuacji, a wiele z nich twierdzi, że chętnie przeczytałoby drugą książkę, gdyby tylko ukazała się w zrozumiałym dla nich języku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWideoinfolinia dla osób niesłyszących
Następny artykułNieduża podwyżka najniższej pensji. Wzrost zależny od inflacji